„Rusijai užpuolus Ukrainą akcentavome tris veiklos kryptis: (1) visa reikalinga parama Ukrainai; (2) sankcijos Rusijai; (3) Lietuvos, Baltijos regiono ir viso NATO rytų sparno gynybos sustiprinimas. Veikiame visose trijose kryptyse vienu metu.

NATO rytų sparno klausimu galima atsargiai pasidžiaugti, kad Lietuvos diplomatinės pastangos dėl priešakinių NATO brigadų Baltijos šalyse jau duoda rezultatus.

Į finišo tiesiąją link NATO viršūnių susitikimo, kuris vyks Madride birželio pabaigoje, išeinam su Aljanso karininiais patarimais, kuriose brigados Baltijos šalyse jau tampa ne siekiamybe, o realia idėja“, – pirmadienį ryte feisbuke rašė L. Kasčiūnas.

Jo teigimu, dabar svarbu išlaikyti bei sustiprinti pozicijas politiniame lygmenyje.

„Dar prieš mėnesį atrodė, kad tokį tikslą gali būti sunku pasiekti, jau net ir pas mus buvo nuleidusių rankas, tačiau atkaklumas, principinga laikysena, stipri argumentacija – veiksniai, kurie padėjo pasiekti gerą tarpinį finišą. Dabar svarbu šias iškovotas pozicijas ne tik išlaikyti, bet ir sustiprinti politiniame lygmenyje“, – tęsė NSGK pirmininkas.

Laurynas Kasčiūnas

L. Kasčiūnas akcentavo, kad priešakinės gynybos principas Lietuvai yra gyvybiškai svarbus, nes tai, pasak jo, – Rusijos atgrasymo politikos pamatas.

„Mes kitaip nei Ukraina neturime strateginio gylio, todėl turime pereiti nuo doktrinos „atgrasymas per nubaudimą“ link „atgrasymo per paneigimą“, kai NATO karinės pajėgos jau būtų pajėgios kautis iš karto ant linijos.

Stiprūs rezultatai NATO derybose atvers mums didesnes galimybes kalbėtis su Vokietija dėl koalicijos ir pajėgumų judant brigados link. Net ne abejoju, kad artėjančio federalinio kanclerio Olafo Scholzo vizito Lietuvoje metu turėsime gerų žinių Lietuvos gynybos stiprinimui“, – pridūrė parlamentaras.

Kaip Delfi jau skelbė, O. Scholzas Lietuvoje lankysis antradienį. NATO viršūnių susitikimas Madride vyks mėnesio gale.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)