Lietuvos lenkų tautinė mažuma turi galimybę mokytis gimtąja kalba nuo pat vaikų darželio iki universiteto – tai yra išskirtinis atvejis visoje ES švietimo sistemoje. Įgyvendinus Švietimo įstatymo numatytus pokyčius, 80 proc. visų dalykų mokoma lenkų kalba. Tai gerokai viršija tarptautinius standartus, nustatančius, kad tautinių mažumų mokyklose 60 proc. dalykų turi būti dėstoma gimtąja kalba, o 40 proc. – valstybine kalba. Tuo tarpu Komitetui pateiktose peticijose Lietuva kaltinama neva Švietimo įstatymo pataisos apriboja lenkų tautinės mažumos teisę mokytis gimtąja kalba ir pažeidžia Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus.

ŠMM pranešime pabrėžiama, kad nė viena tarptautinė organizacija ar teismas nenustatė, kad Lietuvos švietimo sistemos pertvarka diskriminuoja tautines mažumas ar pažeidžia tarptautinius Lietuvos įsipareigojimus.
 
Lietuva pasisako už tai, kad svarbiais tautinių mažumų švietimo klausimais būtų konsultuojamasi Lietuvos ir Lenkijos vyriausybės vadovų sudarytoje dvišalėje ekspertų komisijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)