„Kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą ir tapo šalimi donore, mes sulaukėme daug pasipitkinimo, kodėl tiek daug dėmesio skiriama pasaulio vaikų problemoms ir kodėl nesirūpinama Lietuvos vaikų gerove. Kai pradėjome vykti į misijas situacija pamažu keičiaisi, tačiau pastebėjome, kad Lietuvos žmonės vis dar svarsto padėti pasaulio ar Lietuvos vaikams“ , - kalbėjo J. Majauskaitė.
„UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė teigė, kad dauguma lietuvių šias misijas vertina kaip žinomų žmonių atostogas.
„Kaip žinote, prieš metus aš pati vos nenumiriau po tokių „atostogų“ - susirgau maliarija. Čia nėra nieko panašaus į atsotogas. Mūsų tikslas – supažindinti žinomus žmones su pasaulio vaikų problemomis, kad jie iš arti pamatytų su kokiomis problemomis susiduria moterys ir vaikai tose šalyse, ką UNICEF daro, kad jiems padėtų ir ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad jiems padėtume. Tačiau pagrindinis tikslas - per žinomų žmonių emocijas ir įspūdžius paskatinti Lietuvą šiandien prisidėti prie pasaulio problemų sprendimo, tapti tarptautinės bendruomenės dalimi. Tai kainuoja labai nedaug, vos 5 litus, kad būtų išgelbėta vaiko gyvybė“,- mintimis dalinosi J. Majauskaitė.
Prisiminusi pirmąją misiją į Afganistaną ir lietuvių atsiliepimus apie ją, „UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė tikino, kad nuo to laiko padarytas didelis žingsnis į priekį.
Pasak J. Majauskaitės, tokią situaciją lemia mūsų istorija ir uždaras būdas: „Ilgą laiką buvome Sovietų Sąjungos dalimi, todėl neturime gilių labdaros tradicijų kaip skandinavai ar kanadiečiai. Jiems tai yra labai natūralus procesas ir mes prie to taip pat pamažu einame. Taip pat esame labai uždara tauta. Nelabai žinome, kas vyksta pasaulyje, labiau domimės savo kiemu“.
J.Majauskaitės teigimu, šiandieninė „UNICEF Lietuva“ misija - parodyti Lietuviams, supažindinti juos su pasaulio vaikų problemomis.
„Kaip kažkada sake Marijonas Mikutavičius riekia turėti vilko širdį, kad nebūtum jautrus ir nepadėtum tam, ką ten matai“ ,- sakė J. Majauskaitė.