Kaip skelbia organizatoriai, šio renginio tikslas - atsakyti į visuomenėje plačiai diskutuojamus ir daug painiavos keliančius klausimus apie kanapių naudojimą rekreaciniais tikslais, kanapių naudojimą medicinoje, kanapių naudojimą maisto ir kituose produktuose.
Konferencijos metu įvairių valstybių praktikomis, iššūkiais ir informacija dalinsis Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro atstovas Brendanas Hughesas, Lietuvos ir užsienio ekspertai.
Kaip ELTA jau rašė, Seime linkstama prie pluoštinių kanapių panaudojimo įteisinimo - kovo 14 d. po pateikimo Seimas pritarė iniciatyvai įteisinti gaminius ir produktus iš pluoštinių kanapių.
Už siūlomas įstatymo pataisas balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo keturi, 33 susilaikė. Po pateikimo įstatymo projektui pritarus, iniciatyva bus svarstoma Seimo komitetuose.
Pasak įstatymo iniciatorių konservatorių frakcijos narių Mykolo Majausko ir Kazio Starkevičiaus, iš pluoštinių kanapių gaminamas aliejus itin veiksmingas mažinant chemoterapijos šalutinius poveikius, padeda kenčiantiems nuo depresijos, nemigos, nerimo ar turintiems apetito sutrikimų. Dėl mažos psichoaktyvios medžiagos tetrahidrokanabinolio (THC) koncentracijos toks aliejus daugelyje ES šalių yra leidžiamas.
Nepaisant ES praktikos ir itin žemo psichoaktyvios medžiagos THC kiekio, kanapių aliejus Lietuvoje yra griežtai draudžiamas ir jo vartojimas prilyginamas labai sunkiam nusikaltimui.
Šiuo metu bet koks kanapių aliejaus kiekis, didesnis nei 25 gramai, traktuojamas kaip labai didelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimas turint tikslą platinti, ir pagal Baudžiamąjį kodeksą užtraukia laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų. Tuo tarpu kanapių aliejai yra gerai žinomi savo gydomosiomis savybėmis ir yra plačiai naudojami medicinoje daugelyje ES šalių.