Perduotos 123 augalų veislių sėklos, tarp jų – paprastosios eglės, pušies, kviečių, miežių, dobilų, avižų ir kitų Lietuvoje augančių augalų.
Perduota po 100 gramų kiekvienos rūšies sėklų.
„Genetinės informacijos saugojimas yra labai svarbus tuo požiūriu, kad jeigu kažkas atsitiktų, mes galėtume atkurti – kaip atsarginės kopijos darymas. Tikimės, kad jos nereikės, bet jeigu reikės, tai ji saugiausioje vietoje pasaulyje“, – LRT sakė aplinkos viceministras Danas Augutis.
Svalbardo saugykloje saugomos sėklų ir kitų genetinių išteklių kolekcijos, kurios netikėtai užklupus karui, gamtinėms, technologinėms katastrofoms leistų atkurti ir išsaugoti išteklius. Pavyzdžiui, 2015 metais tokia galimybe pasinaudojo Tarptautinis žemės ūkio tyrimo centras, jis paėmęs sėklų pavyzdžius juos pasėjo Maroke ir Libane, o 2017 metais tų pačių augalų sėklas sugrąžino į saugyklą ilgalaikiam saugojimui.
Lietuvoje augalų genetinių išteklių išsaugojimu rūpinasi VMT. Tarnyba savo sprendimą patikėti Lietuvos sėklų kolekcijos pavyzdžius Svalbardo pasaulinei saugyklai grindžia siekiu užtikrinti augalų genetinių sėklų kolekcijos saugumą ilguoju laikotarpiu.
Pagal susitarimą lietuviškos sėklos bus saugomos keletą dešimtmečių, su galimybe sėklų pavydžius atnaujinti.