„Pasirodo, profesinių sąjungų lyderiai suimami ne tik autokratinėse valstybėse, tokiose kaip Baltarusija. Neseniai Prancūzijoje nuvilnijo precedento neturintys kaltinimai profesinių sąjungų lyderiams: po masinių protesto akcijų prieš Prancūzijos vyriausybės pensijų reformą areštuoti ir apkaltinti šios šalies didžiausio energetikus ir kalnakasius vienijančio profesinių sąjungų centro FNME-CGT lyderiai.

Energetikos profesinės sąjungos reikalavo vyriausybės atsisakyti plano uždaryti elektros ir dujų pramonės darbuotojų pensijų fondus, kurie ilgą laiką buvo šio sektoriaus darbuotojų saugios senatvės garantas, taip pat nuolat pabrėždavo, jog būtina išsaugoti energijos tiekimą, kaip viešąją, gyventojams prieinamą, gėrybę.

Todėl manoma, kad tokie profesinių sąjungų lyderių suiminėjimai yra politinis neoliberalių pažiūrų valdančiųjų žingsnis siekiant įnešti įtampos ir atgrasyti darbuotojus imtis streiko ir kitų protesto akcijų“, – aiškinama LPSK kvietime į piketą.

Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU) pažymėjo, kad tokie Prancūzijos valdžios veiksmai yra tiesioginis pasikėsinimas į pagrindines profesinių sąjungų laisves ir teisę streikuoti.

Trečiadienį tokiu pačiu metu Briuselyje, prie Prancūzijos konsulato, organizuota jungtinė EPSU, Europos pramonės profesinės sąjungos (IndustriALLEurope) ir Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) protesto akcija siekiant solidarizuotis su FNME-CGT generaliniu sekretoriumi Sebastienu Menesplieru, kuris tuo metu apklausiamas teisme, o taip pat kitais prancūzų kolegomis, stosiančiais prieš teismą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją