„Turbūt vienintelis šiai minutei paaiškinimas ar komentaras galėtų būti toks, kad berods iki penktadienio mes gyvensime informaciniame vakuume, kol pačios teisėsaugos institucijos plačiau nepakomentuos įvykusių procesų“, – Eltai trečiadienio vakarą sakė M. Lingė.

TS-LKD atstovas tvirtino, kad partija kol kas negali niekaip pakomentuoti teisėsaugos procesinių veiksmų, susijusių su bendražygės M. Navickienės sutuoktiniu. M. Lingė kartojo, jog šiuo atveju būtina sulaukti išsamesnės informacijos iš teisėsaugos institucijų.

„Gerbiame teisėsaugos darbą, tai yra atskirtą nuo politikos, ir prasminga nesikišti, nepolitizuoti tokių klausimų. Tad šitoje vietoje visiems turbūt būtų naudinga sužinoti kuo daugiau informacijos, nes informacijos vakuumas gali gimdyti daug įvairiausių versijų, kurios nebūtinai atitiktų tikrovę. Tad pirmiausia susilaikytume nuo platesnių vertinimų ar komentarų, kol nesame sulaukę teisėsaugos paaiškinimų“, – dėstė parlamentaras.

M. Lingė, paklaustas, ką mano apie opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderio Sauliaus Skvernelio pareiškimus, kad po žinių apie M. Navickienės vyro sulaikymą, Vyriausybei reikėtų atnešti atsistatydinimo pareiškimą, teigė, kad tai tėra politiniai pareiškimai, siekiant naudos Seimo rinkimuose.

„Yra faktas, kad yra sulaikytas buvusios ministrės vyras, bet ką tai sako, kaip tai susiję su Vyriausybe? Būtent tokie politikų komentarai, kai daromos toli siekiančios išvados, būtent yra tiesioginis spekuliavimo pavyzdys, kai matome, kad nesulaukus tikros informacijos, politizuojami procesai ir bandoma tai panaudoti šitame jautriame rinkiminiame laikotarpyje“, – komentavo M. Lingė.

Sulaikytas eksministrės vyras

ELTA primena, kad, patikrinimą dėl „Foxpay“ atliekant LB, ikiteisminį tyrimą dėl įmonės veiklos yra pradėjusi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Lietuvos bankas (LB) taip pat pranešė, kad papildomai kontroliuos centrinio banko nurodymų nesilaikančios finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas, centriniam bankui nustačius, kad įmonė toliau vykdė mokėjimo operacijas tarp privačių fizinių bei juridinių asmenų.

Paaiškėjo, kad „Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – buvusios ministrės Monikos Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m., nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, LB pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog M. Navickienės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.

Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)