„Taigi, analizuojant kovo mėnesį epidemiologų surinktus duomenis, matome, kad, lyginant su vasariu, Vilniuje kovą augo skaičius žmonių, kurie užsikrėtė šeimose – vasarį jų buvo apie trečdalis, kovą – 35 %, užsikrėtusiųjų darbe taip pat registruota daugiau – beveik 10 %, kai vasarį jų buvo 8 %.
Tuo metu, 2,5 % vilniečių kovą užsikrėtė ugdymo įstaigose, dar po 2 % atitinkamai – užsienyje ir gydymo įstaigose, 10 % – kitomis aplinkybėmis, pavyzdžiui: laidotuvių metu, socialinės globos įstaigose ar net, kad ir trumpai laiptinėje pakalbėję su kaimynu ir pan.“, – rašo R. Lingienė.
Anot jos, Vilniuje sparčiai plinta britiškoji atmaina, todėl labai svarbu būti atsargiems ne tik prekybos centruose, bet ir lauke.
„Itin dažnas atsakymas yra, kad užsikrėtę asmenys lankėsi ne vienoje ir dviejose parduotuvėse, ne po vieną, ir ne po du kartus, naudojosi viešuoju transportu.
Tai labai aiškus signalas mums visiems, kad infekcija niekur nepasitraukė, o Vilniaus regione plintant britiškajai atmainai, net ir trumpas kontaktas prekybos centre ar autobuse su užsikrėtusiuoju netinkamai dėvint kaukę ar neužtikrinant tinkamos rankų higienos, gali būti lemiantys“, – rašo R. Lingienė.