R. Protasevičius apie A. Lukašenką atsiliepia itin pagarbiai, teisinasi dėl bendražygių išdavystės, tikina besilaikantis Baltarusijos įstatymų. Politologas Vytis Jurkonis siūlo neskubėti smerkti R. Protasevičiaus, nes nėra žinoma, kokias poveikio priemones jam taikė režimas. Pasak analitiko, nuo pat akimirkos, kai lėktuvas buvo priverstinai nutupdytas, aktyvistas tapo įkaitu, o pasirinkimo galimybės buvo labai ribotos.

Po pagrobimo tapo pasipriešinimo A. Lukašenkos režimui simboliu

2021 metų gegužę Europą sukrėtė neregėto įžūlumo nusikaltimas: prievarta nutupdžius iš Atėnų į Vilnių skridusį bendrovės „Ryanair“ lėktuvą Minske buvo sulaikytas juo skridęs baltarusių opozicijos aktyvistas 26 metų Romanas Protasevičius ir jo draugė, 25 metų Rusijos Federacijos pilietė Sofija Sapega.

Baltarusis R. Protasevičius tuo metu vadovavo apie 2 mln. sekėjų turėjusiems „Telegram“ kanalams „Nexta“ ir „Nexta Live“, kurie buvo tapę pagrindiniais pasipriešinimo Aliaksandro Lukašenkos režimui informacijos šaltiniais. Ypač svarbų vaidmenį šie kanalai vaidino vykstant protestams prieš A. Lukašenkos „perrinkimą“ prezidentu, kai valdžia bandė trikdyti interneto ryšį, blokavo daugelį opozicinių tinklapių. Sutrikdyti „Telegram“ veiklos jiems taip ir nepavyko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)