„Aš pripažįstu savo naivumą ir nežinojimą, nebuvau skaičiusi, todėl ir padiktavau kodus man skambinusiam žmogui, džentelmenui, kuris norėjo apsaugoti mano pinigus“, – ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme pareiškė M. A. Pavilionienė.

Seimo narė pagaliau teisme papasakojo, kaip ją apgavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnais apsimetę telefoniniai sukčiai iš Alytaus pataisos namų.

Į teismo posėdį politikė atvyko dar prieš jo pradžią, tačiau į salę neskubėjo eiti – M. A. Pavilionienė greičiausiai slėpėsi tarnybinėse teismo patalpose, kol prasidėjus posėdžiui ji buvo telefonu iškviesta į salę ir į čia palydėta vienos teismo darbuotojos.

Parlamentarės apklausa teisme truko vos 20 minučių – per šį laiką ji papasakojo ne tik, kaip tapo nukentėjusiąja, bet ir atskleidė, ką šiandien jaučia dėl patirtos gyvenimo pamokos.

„Tai buvo šeštadienis, kai sulaukiau skambučio laidiniu telefonu, – pasakojo M. A. Pavilionienė. – Maloniu, bet griežtu balsu prisistatė pareigūnas iš tarnybos ir sakė, kad nustatė, jog iš mano sąskaitos yra nuimti pinigai. Buvau nustebusi, bet iš savo naivumo ir tikėjimo žmonėmis patikėjau. Po kiek laiko paskambino kitas asmuo, kuris kalbėjo labai džentelmeniškai, labai švelniu balsu, atsiprašinėjo, kad trukdo, bet paprašė padiktuoti kodus, nes taip norėjo apsaugoti mano pinigus.

Aš pripažįstu savo naivumą ir nežinojimą, nebuvau skaičiusi, ir padiktavau tam žmogui, džentelmenui, kuris norėjo mano pinigus apsaugoti. Ir jis prieš tai buvo sakęs, kad pirmadienį būtinai nueičiau į tarnybą. Aš nuėjau, o čia pareigūnas, išgirdęs ko noriu, labai nustebo ir papasakojo apie situaciją, kas jau daugelį metų vyksta Lietuvoje, patarė kuo greičiau eiti į banką. Čia paaiškėjo, kad sąskaita ištuštinta. Tai yra didelė gyvenimo pamoka, už kurią esu labai dėkinga šiems džentelmenams.“

Politikė sakė, kad policijoje pareigūnai nusistebėjo jos naivumu: „Policijoje man pasakė: „Brangioji, kas gi šeštadienį skambina“.

„ Tai buvo gera gyvenimo pamoka, už mano naivumą ir tikėjimą, bet nepaisant šio įvykio, vis tiek tikiu žmonėmis.“

M. A. Pavilionienė pažymėjo, kad pinigai iš jos sąskaitos buvo nuimti tuo metu, kai ji telefonu kalbėjosi su tariamu FNTT pareigūnu. O kad turi dvi sąskaitas dviejuose bankuose, parlamentarė jai skambinusiam „džentelmenui“ pasakė pati.

Politikė taip pat teisme stebėjosi, kad baudžiamojon atsakomybėn patraukti asmenys turėjo ypatingų aktorinių sugebėjimų: „Jeigu jie turi tokių aktorinių sugebėjimų, jiems šlovė“.

Nukentėjusioji teismo prašė iš kaltinamųjų priteisti padarytą žalą – būtent tiek, kiek ji prarado iš savo sąskaitų bankuose.

„Jeigu žmonės sąmoningai daro tokius nuostolius, jie turi būti nubausti – aš dirbu, neskurstu, bet juk tokie asmenys ir iš senukų pinigus pasisavina“, – sakė ji.

Seimo narė taip pat prisipažino, kad vienas iš kaltinamųjų jai jau ikiteisminio tyrimo metu rašė laiškus ir prašė tarpininkauti pagerinant kalinimo sąlygas.

„Įsivaizduojate, vienas iš jų man rašė laiškus, labai gailėjosi, prašė pagerinti gyvenimo sąlygas – mane pribloškė vien faktas, kad tai daroma, manau, žmonės nusipelno bausmės, kad pamąstytų, kam gyvena, man jų labai gaila, kad sužalojo savo gyvenimą“, – pažymėjo M. A. Pavilionienė.

Kaltinimų dėl sukčiavimo yra sulaukę šiuo metu už grotų esantys trys kaliniai – Ruslanas Kasperiūnas, kuris, įtariama ir skambino parlamentarei, bausmę atlieka Kybartų pataisos namuose, Andrius Čikas kali Alytuje, o Mindaugas Brandišauskas – Vilniuje.

Dar du kaltinamieji – Mantas Zagurskas ir Leonas Drazdauskas – teismo laukia laisvėje.

Baudžiamojon atsakomybėn prokuratūra yra patraukusi ir dar vieną vyrą – Rolandas Nausėdas yra sulaikytas Vokietijoje.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad dar 2012 m. organizuotai veikę kaltinamieji sugebėjo ne tik iš Seimo narės sąskaitos nugvelbti 6 tūkst. 457,97 Eur, bet ir jos vardu iš greitųjų kreditų bendrovės „Moment Credit“ paėmė 869,57 Eur kreditą.

Įtariama, kad sukčiavimo schemai vadovavo R. Kasperiūnas, kuris yra pagarsėjęs telefoninis sukčius – vyras jau teistas net šešiolika kartų. Būtent jis paskambino politikei į laidinį telefoną ir prisistatė FNTT pareigūnu – pareiškė, kad nusikaltėliai nusitaikė į jos sąskaitą banke ir pasisiūlė skubiai pagelbėti, moteriai tereikėjo tik padiktuoti elektroninės bankininystės kodus.

Kad pateko į sukčių pinkles, socialdemokratė suprato tik tada, kai atvyko pas tariamą pareigūną pasikalbėti į FNTT.

Vėliau paaiškėjo, kad pinigai iš politikės sąskaitos pateko į kitas, o galop buvo išgryninti Jurbarke. Dalis pinigų atiteko sukčiavimo schemos organizatoriui, o kiti – jo nurodymus vykdžiusiems bendrams.

Nors M. A. Pavilionienė ir nukentėjo nuo nusikaltėlių, tačiau jai vis tiek jų gaila.

„Aišku, labai yra nemalonu, padaryta didelė moralinė skriauda, bet man labiausiai skaudu dėl jauno žmogaus, – po lapkritį vykusio teismo posėdžio DELFI sakė politikė. – Gaila dėl jo atlikto nusikaltimo, jo gyvenimo būdo, gaila, kad žūsta asmenybė, kuri galėjo visuomenei ką nors gero padaryti. Man gaila jaunų žmonių, kurie nesupranta gyvenimo prasmės, gyvenimo grožio apskritai. Aišku, jie manęs galbūt ir negaili, bet aš visada galvoju apie žmogaus gyvenimo prasmę, man gaila, kad jie ateina į gyvenimą ir nesuvokia, kodėl jie čia yra. Tam kad kažką pavogti, pravalgyti, pragerti? Tai yra taip primityvu.”

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (150)