Tai, kad kreipėsi į prokurorus D. Jauniškio DELFI patvirtino pats M. Bastys.
„Paskutinis mano kreipimasis yra Lietuvos Respublikos paslapčių apsaugos koordinavimo komisijai, prieš tai yra kreipimasis į generalinį prokurorą“, - sakė M. Bastys.
„Aš esu pasirengęs praeiti patikrinimą poligrafu. Darytos prielaidos apie mane per trečiuosius asmenis ir konstatuota, kad per juos galiu išduoti valstybės paslaptis kitai valstybei, t. y. Rusijai, yra tik išsigalvojimas ir mąstymo iškrypimas, tačiau manau, kad tokiu būdu griaunama valstybės politinė sistema. Nenustebsiu, jeigu ateityje ir bus nustatyti tokie veiksmai.
VSD vadovui nėra suteikta teisė dalyvauti politiniuose procesuose bei komentuosi pasirašytą pažymą ir savo sprendimą. Aiškiai viršyti VSD direktoriaus įgaliojimai“, - savo rašte rašo M. Bastys.
DELFI primena, kad Seimas ketvirtadienį sudarė specialiąją tyrimo komisiją dėl apkaltos parlamentarui Mindaugui Basčiui, o Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) pavesta atlikti atskirą tyrimą dėl parlamentaro ryšių galimos grėsmės nacionaliniam saugumui.
Apkaltos iniciatyva M.Basčiui kilo, kai VSD dėl parlamentaro ryšių su nusikalstamo pasaulio ir Rusijos energetikos kompanijų atstovais pateikė neigiamą išvadą dėl leidimo dirbti su slapta informacija. V.Pranckiečio raginimu M. Bastys dėl to paliko Seimo vicepirmininko pareigas bei suspendavo narystę Socialdemokratų partijoje, tačiau iš parlamento trauktis sako nematantis pagrindo.
VSD medžiagoje aprašomi M.Basčio ryšiai su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu. VSD vertinimu, šie ryšiai daro M. Bastį pažeidžiamu ir keltų grėsmę jam patikėtos valstybės paslapties saugumui.