S. Malinauskas tvirtino, kad būtent A. Ramanausko atveju, visuomenei ir LRT žiūrovams net nebuvo paaiškinta, kas įvyko.

„Mano akimis, tai, ką išplatino LRT, visiškai prasilenkia su tikrove. Jis yra atleistas ne po to, kai padiskutavo su dabartiniu parlamentaru Vytautu Sinica, tuo metu Nacionalinio susivienijimo pirmininku savo tinklalaidėje apie rusakalbius, žmones, kurie klausosi rusiškos muzikos, panašiai. Tai vyksta prieš daugiau nei mėnesį, po to, tikrai žinau, kad LRT tai svarstė ir nusprendė palauks teisėsaugos tyrimų.

Čia visiškai nėra nieko naujo, A. Ramanauskas jau buvo prieš tai tiriamas teisėsaugos, kai kalbėjo apie tai, kad turėtų būti deportuojami asmenys iš Lietuvos, kurie atvirai palaiko Kremliaus poziciją“, – Žinių radijo laidoje „Atspari visuomenė“ kalbėjo apžvalgininkas S. Malinauskas.

Jis laidoje ragino prisiminti, kad A. Ramanauskas visada garsėjo skambiais pareiškimais. Tačiau, jo žiniomis, LRT sprendimą priėmė visai dėl kito atvejo.

„Čia yra nieko naujo. Bet jis yra atleistas po spalio 31 dienos savo įrašo feisbuke, ten yra du sakiniai. Jie, aišku, yra labai provokuojantys ir, matyt, nederantys. <...> Tie sakiniai yra apie naują premjerą ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkę. Kiek žinau, tai buvo paskutinis kantrybės lašas, kuris LRT privertė priimti šitą sprendimą.

Man tada iš karto kyla klausimas ir dėl politinio konteksto. Mes galime prisiminti, kad Virginijus Savukynas turėjo net teisme gintis ir apsiginti dėl kritikos ministrei. Dabar A. Ramanauskas...“, – įžvalgomis Žinių radijo eteryje dalijosi S. Malinauskas.

Laidoje „Atspari visuomenė“ metu jis pacitavo šį A. Ramanausko feisbuko įrašą. Kai V. Blinkevičiūtė pranešė, kad nebus premjere, A. Ramanauskas parašė taip, užsimindamas apie G. Palucko teistumą: „Tai Kiaulė nebus premjere? Bus Ugalovnykas?“.

Algis Ramanauskas

„Tai aišku, kad tai nedera. Bet tada kalbėkimės, kokios yra ribos. A. Ramanauskas nėra nei laidų vedėjas, nei žurnalistas, nei LRT veidas. Jis yra humoristinis personažas humoro laidoje“, – tikino S. Malinauskas.

Žurnalistų sąjungos vadovas Dainius Radzevičius Žinių radijo eteryje sakė galvojantis, kad A. Ramanauskas yra LRT veidas, net jei jis dirba humoristinėje laidoje.

„Jeigu kalbame apie paaiškinimus, kodėl nutraukiama sutartis su bet kuriuo LRT veidu, vis dėl to, A. Ramanauską aš laikyčiau LRT veidu, net jeigu jis yra personažas, vis tiek jis matomas televizijos eteryje, daugybę metų. Bet reikia atskirti žurnalistus ir visai kitų kūrybinių profesijų atstovus. <...> Negalima taikyti vienodo standarto vienareikšmiškai. Bet labai svarbus momentas paaiškinti visuomenei, kas ir kaip“, – kalbėjo D. Radzevičius.

Jis Žinių radijo eteryje priminė, jog pats yra buvęs LRT tarybos pirmininku, susidūręs su panašia situacija. Bet klausimų jam kyla dėl standartų taikymo atvejų.

„Jeigu tikrai A. Ramanausko sutarties (su LRT, aut. p.) nutraukimas yra susijęs su tu komentaru ir iškelta byla, norisi žinoti tokią bendrą politiką, ar ji taikoma visiems vienodai. Ar tikrai nutraukiamos sutartys, jeigu tau iškelta byla, bet nėra iki galo pasakyta, ar jis kaltas, ar ne. Manau, kad šis momentas yra pats svarbiausias“, – pabrėžė D. Radzevičius.

Žinių radijo laidos pašnekovas S. Malinauskas taip tvirtino, jog aukšti LRT keliami standartai išaiškėja jau tik po rinkimų.

„Jeigu iki to laiko, turint galvoje, kad pats Algis buvo konservatorių partijos narys, kuris vėliau narystę sustabdė. Bet visa tai buvo toleruojama. <...> O dabar, tik paaiškėja rinkimų nugalėtojai, tik papučia nauji politiniai vėjai. Ir, panašu, pasikeičia standartai ir tai jau nėra toleruojama“, – tvirtino apžvalgininkas S. Malinauskas.

Jis Žinių radijo eteryje taip pat kėlė klausimą, ar patys LRT darbuotojai žino, ką jie gali kritikuoti, o ko – ne.

„Kadangi jau buvo keli tokie atvejai – V. Savukyno, A. Ramanausko, jie skirtingi, bet vis tiek – ar patys ten dirbantys žmonės supranta, ką jie gali sakyti, ko negali, ką jie gali kritikuoti, o ko negali. Nes ko aš dar labai bijočiau, dabar aš pats sau šeimininkas, galiu kalbėti, ką noriu, niekas manęs ant kilimėlio neiškvies. <...> Bet jeigu aš dirbčiau redakcijoje, tokios žinutės man būtų labai svarbios.

Žiūrėčiau, kad žmogų atleido už tokius dalykus, už ką aš galiu būti atleistas, tada atsiranda ir savicenzūros dalykai“, – įžvalgomis Žinių radijo eteryje dalijosi tinklaraštininkas S. Malinauskas.

„Delfi“ primena, kad šį savaitgalį pranešta, kad nacionalinis transliuotojas LRT nutraukė bendradarbiavimą su radijo ir televizijos laidų vedėju A. Ramanausku, dėl kurio pasisakymų apie rusiškus filmus žiūrinčius ar tokią muziką klausančius asmenis tyrimą yra pradėjusi prokuratūra.

„Visuomeninis transliuotojas taiko aukščiausius etikos standartus ne tik savo darbuotojams, bet ir visiems laidų kūrėjams, vedėjams ir aktoriams, kadangi jų pasisakymai viešojoje erdvėje dažnai siejami su LRT“, – komentare Eltai šeštadienį nurodė LRT.

„Pasikartojanti kontraversiška Algio Ramanausko retorika viešojoje erdvėje nėra suderinama su šiais standartais ir kenkia LRT įvaizdžiui, todėl jo atliekamą peliuko vaidmenį „Dviračio žiniose“ perėmė kitas aktorius“, – teigė nacionalinis transliuotojas.

ELTA primena, kad A. Ramanausko teiginiai, išsakyti „Youtube“ platformoje transliuoto pokalbio su Nacionalinio susivienijimo lyderiu Vytautu Sinica metu, viešojoje erdvėje sulaukė daug kritikos. Visgi žinomas laidų vedėjas tikino, kad žiniasklaida jo mintis iškraipė, norėdama sukurti didesnį „efektą“.

Rugsėjį vykusio pokalbio su V. Sinica metu A. Ramanauskas kalbėto apie tai, jog iš rusiškus filmus žiūrinčių ir rusiškos muzikos besiklausančių tėvų reikėtų atimti vaikus.

„Aš suprantu, kad tai ką aš noriu, kad būtų, tai čia yra tas utopiška ir aš suprantu tą. Bet įsivaizduokim namų ūkį, kur tėvas garsiai pasileidęs rusišką filmą, o mama klauso rusiškos muzikos garsiai. Tai juos... Čia klausimas tiktai, ką pirma padaryt: atimt vaikus ir po to juos sušaudyt ar prie vaikų juos... Ne, aišku, atimt vaikus ir po to. Vaikus reikia atimti iš tokių“, – kalbėjo jis.

Dėl šių A. Ramanausko pareiškimų į teisėsaugą kreipėsi Lietuvos žmogaus teisių centras, Lietuvos socialdemokratų partija, „valstiečių“ atstovai, parlamentarai Mindaugas Puidokas, Beata Pietkiewicz, radijo ir televizijos laidų vedėjo replikas kritiškai įvertino ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

A. Ramanauskas viešai atsiprašė dėl savo pareiškimų. Jis pabrėžė pasisakantis už „mūsų rusų“ ir „mūsų rusakalbių Lietuvoje“ apsaugą ir nurodė, kad kritiškai vertina ne rusakalbius Lietuvoje, o „rusifikuotą Lietuvą“.

Visgi, Vilniaus apylinkės prokuratūra A. Ramanausko atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, viešo kurstymo smurtauti ir fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiais asmenimis dėl jų tautybės ir kalbos. Iš karto po to laidų vedėjas sustabdė narystę TS-LKD partijoje.