„Manau, kad turi prisiimti atsakomybę, nes situacija nevaldoma jau kelintame atvejy iš eilės ir ta informacija, gauta iš jo bei jo kolegų ir prokuratūros, skiriasi. Dabar sulyginsime tuos atvejus, taip pat ir kiti yra pradėti tyrimai, už kuriuos atsakingas vadovas, ir priimsime sprendimus“, – BNS sakė ministras.
Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ kilo pernai spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.
Alytaus mieste ir rajone dėl vykusio gaisro vis dar galioja paskelbta ekstremali situacija.
„Man buvo pasakyta iš aukščiausių Aplinkos apsaugos departamento vadovų, kad čia yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spragos dėl situacijos, bet panašu, kad tyrimas plečiasi ir vietos aplinkosaugininkų, kurie tikrino šią įmonę, veiksmai taip pat turėjo įtakos, kad tas gaisras kiltų“, – teigė K. Mažeika
„Jeigu Aplinkos apsaugos departamento vadovybė nežino, kas vyksta jų darže, tai reiškia, kad situacija yra nevaldoma“, – tvirtino jis.
K. Mažeika žadėjo šią savaitę išplatinti pranešimą apie galimus pokyčius Aplinkos apsaugos departamente.
Prokurorai pirmadienį pranešė, kad Kauno aplinkos kokybės kontrolės vyriausiosios specialistės Aušra Bružienė ir Aušra Kričenienė įtariamos netinkamai atlikusios savo pareigas, joms įtarimai pareikšti penktadienį.
„Prokurorai dirba savo darbą, o aplinkosaugininkai, jeigu tai pasitvirtins, kiek suprantu iš viešosios erdvės, kad jos atsisako duoti parodymus ir bendradarbiaut, tai mane tuo pačiu metu ir stebina, ir liūdina, nes valstybės tarnautojai atsisako bendradarbiauti su kolegomis, kurie konstatuoja tam tikrus faktus“, – teigė K. Mažeika.
Prokuratūra teigia, kad abi įtariamosios „atsisako bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis, jokių parodymų neduoda bei įvykio aplinkybių neaiškina“.
Šiuo metu „Ekologistikos“ byloje iš viso įtariami penki asmenys. Tarp jų – įmonės vadovas Juozas Cicėnas, už aplinkosaugą įmonėje atsakingas Romualdas Varanauskas ir gamybos vadovas A. P.
Jiems pareikšti įtarimai dėl statinių, kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo, taip pat dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.