Lėktuvo avarija Vilniuje baigėsi geriausiu būdu kaip tik galėjo, vertino V. Benkunskas.
„Šita katastrofa baigėsi geriausiu būdu kaip tik galėjo baigtis, neturime daugiau aukų, neturime daugiau sužeistųjų ir žuvusių ant žemės“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo Vilniaus miesto meras V. Benkunskas, kuris paminėjo, kad per nelaimę žuvo vienas asmuo (pilotas), trys skridusieji lėktuvu – sužeisti, iš kurių vienas sunkiai.
Namo gaisras užgesintas, gyventojai – viešbutyje
Meras pasakojo, kad lėktuvas krito į gyvenamojo namo kiemą, savo sparnu kliudė vieno namo dalį, dėl to kilo namo gaisras. V. Benkunskas svarstė, kad į šią namo dalį žmonės negalės greitai grįžti gyventi, tikino, kad jais bus pasirūpinta.
„Šiai minutei viskas yra jau užgesinta, lokalizuota.
Iš viso tame name gyveno 13 žmonių, jie visi yra evakuoti. Iš 13 žmonių – du vaikai. Visais jais yra pasirūpinta, jie yra perkelti į viešbutį, su jais dirba mūsų tarnybos: Raudonojo Kryžiaus specialistai, psichologinė tarnyba, yra nuvykę medikai, žiūri, gal yra poreikių dėl lėtinių ligų, vaistų ir panašiai“, – dėstė V. Benkunskas.
„Šiai minutei visa situacija yra kontroliuojama“, – patikino jis.
Meras teigė, kad pirmadienį per pietus lėktuvo avarijos teritorijoje bus paskelbta lokali ekstremali situacija.
„Tai leis mums pasirūpinti visa situacija žmonių, pirmiausia, atžvilgiu, toliau – tvarkant teritoriją, teikiant visą bet kokią pagalbą, likviduojant avarijos priežastis“, – paaiškino jis ir pridūrė, kad viską kontroliuoja policija ir Nacionalinis krizių valdymo centras.
Svarstoma iš dalies atnaujinti eismą avarijos teritorijoje
Meras nurodė, kad pavojaus gamtai, žmonių sveikatai savivaldybė nemato.
„Dėl oro užterštumo arba nuotekų, vandens užterštumo jokio pavojaus šiai minutei neturime“, – pažymėjo jis.
Šiuo metu, pasak V. Benkunsko, su policija konsultuojamasi dėl mažesnių eismo ribojimų, jį tose gatvėse, kurios dabar uždarytos, iš dalies svarstoma atnaujinti.
„Yra dvi gatvės uždarytos, blokuojamas eismas Liepkalnio ir Dunojaus gatve, ir į Žirnių–Liepkalnio sankryžą draudžiama įvažiuoti, išskyrus viešajam transportui. Žirnių gatve eismas vyksta abiem kryptimis be trukdžių“, – dabartinę situaciją nupasakojo meras ir ragino tuos, kuriems nebūtina, link šių gatvių nevykti.
Paklaustas, koks yra teritorijos plotas, kuriame vyksta tyrimas, meras sakė negalintis to pasakyti.
„Kiek pareigūnai paprašys aptverti teritorijos, tiek ir bus aptverta. Bet teritorija, kur yra išsimėčiusios nuolaužos, tikrai yra nemaža, skaičiuojama, kad 300 metrų atstumu galima rasti lėktuvo dalių“, – komentavo jis.
Kiek vyks pats tyrimas, kiek laiko tam tikra teritorijos dalis bus aptverta, anot V. Benkunsko, taip pat sunku pasakyti.
„Bet suprantama, kad situacija yra neeilinė, patirties niekas neturi. Yra tik instrukcijos, kurios iki šiol gulėjo popieriuje, kaip viską vykdyti. Bet tikiu, kad institucijos savo darbą operatyviai padarys“, – reiškė viltį V. Benkunskas.
Meras tikino, kad pats vyks į įvykio vietą.
Pirmadienį po 12 val. Vilniaus miesto savivaldybė savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad Liepkalnio gatvėje centro kryptimi jau leidžiamas visų transporto priemonių eismas. Plačiau:
Katastrofos aplinkybės
Pirmadienį paryčiais netoli Vilniaus oro uosto, šalia gyvenamojo namo, nukrito ir sudužo krovininis Vokietijos įmonės DHL lėktuvas. Lėktuvas skrido iš Leipcigo. Pirminiais duomenimis, žuvo lėktuvo pilotas, Ispanijos pilietis. Be jo lėktuvu skrido dar vienas pilotas ir du darbuotojai: ispanas, vokietis ir lietuvis. Jie sužeisti, pristatyti į ligoninę.
Iš namo, šalia kurio nukrito lėktuvas, evakuota daugiau kaip 10 žmonių.
Dėl įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius (278 str. 2 d. ir 279 str.):
– tas, kas netinkamai atliko geležinkelio, vandens arba oro transporto priemonių ar kelių, keliuose esančių signalizacijos ar ryšių įrenginių, dujotiekio, naftotiekio, elektros ar ryšių linijų priežiūrą ar remontą, jeigu dėl to žuvo žmogus arba buvo sunkiai sužaloti žmonės, arba padaryta labai didelės turtinės žalos, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki aštuonerių metų;
– orlaivio ar kito skraidymo įrenginio ekipažo narys, pažeidęs tarptautinių skrydžių taisykles įskrisdamas į Lietuvos Respubliką arba išskrisdamas iš Lietuvos Respublikos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Teisingumo ministerija taip pat inicijavo saugos tyrimą.
Policija lėktuvo sudužimą kol kas sieja su technine ar žmogiškąja klaida, bet neatmetama ir terorizmo versija.