Pastaruoju metu dėl itin išaugusio sergančių asmenų skaičiaus tyrimo atsakymo gavimas kartais užtrukdavo ilgiau nei 24 val. nuo ėminio pristatymo į laboratoriją. Atliekant greitąjį antigeno testą nereikia ėminio siųsti į laboratoriją, todėl atsakymą asmuo galės gauti kur kas greičiau – vos per kelias valandas.

Iki šiol visiems mobiliuosiuose punktuose užsiregistravusiems asmenims buvo atliekami tik PGR tyrimai. Siekiant, kad dėl COVID-19 ligos išsitirti ir greitai atsakymą gauti galėtų kuo daugiau asmenų, nuo šiandien mobilieji punktai galės sudaryti galimybę asmenims išsitirti ir atliekant greitąjį antigeno testą.

Mobilūs punktai turės galimybę pasirinkti, ar atlikti greituosius antigeno testus, tačiau neprivalės, jeigu jiems užteks pajėgumų atliekant vien PGR tyrimus.

Jei mobilus punktas, į kurį registruojasi asmuo, atlieka ir PGR tyrimus, ir greituosius antigeno testus, asmenys tyrimo metodą galės rinktis dar registracijos metu.

Registruotis atlikti greitąjį antigeno tyrimą galės COVID-19 ligos simptomus jaučiantys, savikontrolės tyrimą namuose atlikę ir teigiamą rezultatą gavę asmenys, gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai po turėto sąlyčio, kurie neturi galimybės išsitirti įstaigoje, kurioje dirba, taip pat asmenys, kuriems rekomenduojama išsitirti po ugdymo įstaigoje atliekamo paviršių tyrimo.

Asmenims, kuriems bus diagnozuota COVID-19 liga greituoju antigeno testu, atliktu mobiliame punkte, nedarbingumo pažymėjimą, kaip sergančiam asmeniui, išduoda jo šeimos gydytojas.

Atkreipiame keliaujančiųjų dėmesį, kad atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą rezultatą, asmeniui patvirtinama COVID-19 liga, tačiau šiuo metu persirgimo faktas ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti patvirtinamas, tik remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu. Tai reiškia, kad teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą gavę asmenys, kuriems tai aktualu, per 48 valandas gali registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui.

Ypač svarbus kiekvieno žmogaus sąmoningumas, kol bus gautas tyrimo rezultatas dėl COVID-19 ligos. Asmenys, jaučiantys simptomus, turi izoliuotis, neiti į darbą, ugdymo įstaigą ar kitas viešas vietas.

Ministerija ir toliau ieško galimybių padidinti laboratorinius pajėgumus, pasitelkiant naujas tyrimus galinčias atlikti įstaigas. Taip pat, nuo vasario 7 d. ugdymo įstaigose laikinai bus stabdomi kaupinių tyrimai, keičiant juos į savikontrolės tyrimus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Dalintis
Nuomonės