Kaip skelbia prokuratūra, dėl piktnaudžiavimo, turto pasisavinimo, poveikio liudytojams ir dokumentų klastojimo kalta pripažinta buvusi progimnazijos direktorė Audronė Ispiryan. Tuo metu buvusi tos pačios mokyklos buhalterė R. A., statyba užsiimančios mažosios bendrijos vadovas M. Ž. pripažinti kaltais dėl padėjimo pasisavinti ir iššvaistyti turtą. M. Ž. taip pat nuteistas dėl dokumentų klastojimo.

Bylos duomenimis, buvusi gimnazijos direktorė A. Ispiryan pasisavino daugiau nei 13 tūkst. ir iššvaistė daugiau nei 8 tūkst. eurų mokyklos lėšų.

Pasak teismo, nuo 2015 iki 2017 metų buvusi mokyklos vadovė už progimnazijos turtą pirko sau asmeninius daiktus, kompiuterinę techniką, elektros prekes, gitarą, šviestuvus, parketlentes, laminuotas grindis ir t. t. Kai kurios prekės buvo perkamos asmeniškai sau, tik sąskaitose-faktūrose nurodant, kad prekes įsigyja mokykla, o kai kurių prekių sąskaitų-faktūrų sumos būdavo padidinamos fiktyviai.

Už mokyklos lėšas buvo įsigyjamos ne tik prekės, bet ir paslaugos.

Progimnazijos vardu ir lėšomis spausdintos aviečių ūkio, priklausančio buvusiai mokyklos direktorei, produkcijos etiketės. Taip pat mokyklos lėšomis apmokėta asmeninė šventė – padengta dalis renginio organizavimo išlaidų mokyklos buhalterės jubiliejaus metu.

Teismas konstatavo, kad buvusi vadovė skirdavo darbuotojams priedus už darbą, bet dalį pinigų pasiimdavo pati. Ji buvo sudariusi fiktyvią remonto darbų sutartį su viena įmone, kuri pinigus gavo, tačiau jokių darbų neatliko. Mokykla taip pat nuomodavo aktų salę, o už nuomą gautus pinigus A. Ispiryan pasisavindavo.

Nustatyta, kad vienai uždarajai akcinei bendrovei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti Šiaulių „Rasos“ progimnazijos vykdomą mokinių mokamo ir nemokamo maitinimo paslaugos viešąjį pirkimą.

Sąskaitose-faktūrose, apskaitant realiai nemaitintus mokinius, buvo nurodoma didesnė paslaugų suma nei faktiškai suteikta paslaugų. Taip per kelis kartus buvo pasisavinti ir iššvaistyti keli šimtai eurų mokyklos lėšų.

Buvusiai mokyklos direktorei skirta 18,8 tūkst. eurų dydžio bauda, atimant teisę dirbti valstybės tarnyboje 3 metus, o buhalterei ir nuteistajam vyrui skirtos 5,6 tūkst. eurų baudos. Teismas taip pat nusprendė priteisti iš Audronės Ispiryan kiek daugiau nei 5 tūkst. eurų ir dar iš A. Ispiryan bei R. A. beveik 11,8 tūkst. eurų Šiaulių miesto savivaldybės naudai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją