„Turbūt atradimo autorius, kas jis bebūtų, bet turėtų džiaugtis, kad apskritai tos insignijos yra atrastos, kad jos atrastos visa apimtimi, kad niekas į šoną nenuklydo, ir kad mes galime džiaugtis savo tikrai išskirtiniais istoriniais artefaktais“, – teigė prezidentas.

Vis dėlto, šalies lyderis pripažįsta, jog sklandesnio proceso užtikrinimui pritrūko tarpinstitucinio bendradarbiavimo.

„Pati išėmimo procedūra, žinoma, nebuvo tobula. Aš manau, kad tikrai reikėjo glaudžiau bendradarbiauti su tomis institucijomis, kurios yra įgaliotos ir dalyvauti, ir, svarbiausia, užtikrinti, kad kultūrinių vertybių išėmimas vyktų pagal visas nustatytas oficialias taisykles, nes tai yra labai atsakingas procesas“, – pažymėjo G. Nausėda.

„Tai yra ne tik šiaip išėmimas kažkokių daiktinių vertybių, bet tai yra kartu ir visos procedūros įveiklinimas arba įprasminimas. Todėl manau, kad ir filmuota medžiaga, ir labai detalus visos procedūros atskleidimas buvo būtinas šito veiksmo elementas“, – pridūrė jis.

Tiesa, šalies vadovo nuomone, ateityje Katedros požemiuose dar gali būti rastas ne vienas svarbus istorinis artefaktas.

„Aišku, džiaugiuosi pačiu faktu, bet vis dėlto manau, iš šitos istorijos turėtume pasimokyti, kaip atsakingai ir branginant mes turime elgtis su savo istoriniais artefaktais, nes galimas dalykas, kad tai dar yra ne pabaiga ir mes dar labai reikšmingų istorinių objektų Katedros požemiuose rasime ne vieną“, – sakė prezidentas.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Vilniaus arkikatedros požemiuose buvo atrasta slaptavietė su valdovų Aleksandro, Elžbietos ir Barboros laidojimo insignijomis: Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro karūna, Elžbietos Habsburgaitės karūna, grandine, medalionu, žiedu ir karsto lentele.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)