„Pasikeitimas šioje Vyriausybėje turi būti. Jie (pokyčiai – ELTA) neturi būti masiniai ir jie turi būti padaryti tam, kad būtų galima pasiruošti 2025 metų biudžeto svarstymui, kad nuraminti įsiaudrinusias bendruomenes ir geriau dirbti savo darbą“, – žurnalistams Antakalnio kapinėse teigė G. Nausėda.

„Laiko faktorius šiuo atveju nėra lemiamas argumentas, kad iki Seimo rinkimų liko nedaug laiko ir dėl to geriau nieko nedarykime“, – pridūrė jis.

Dekretą gali pasirašyti be kai kurių nuolatinių pavardžių

Šalies vadovas tikino trečiadienio popietę vyksiančiame susitikime premjerei išsakysiantis savo nuomonę, tačiau jis viliasi išgirsti ir I. Šimonytės pasiūlymus dėl galimų pokyčių Ministrų kabinete. Visgi, G. Nausėda neatmeta, kad jam gali tekti pasirašyti dekretą be kai kurių nuolatinių pavardžių.

„Visko gali būti. Noriu išnaudoti visas man Konstitucijos suteiktas galias. Niekas neturi teisės prezidentui teikti ultimatumų ir tikėtis, kad jis kaip notaras pasirašinės ties kiekviena pavarde“, – sakė jis.

„Aš daug ką norėčiau matyti Ministrų kabinete, tačiau turime paisyti politinio žaidimo taisyklių. Šiuo metu valdančioji dauguma yra tokia, kokia yra, ji nesikeičia ir nėra jokių požymių, kad galėtų keistis iki rudens. Tiesiog laikykimės principo, kad ši valdančioji dauguma deleguoja savo kandidatus, bet prezidentas taip pat dalyvauja šiame procese“, – pridūrė šalies vadovas.

Prieš savaitę, pirmadienį, G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė I. Šimonytę ministre pirmininke ir pavedė jai per 15 dienų sudaryti ir pateikti tvirtinti naują Vyriausybę.

Tą pačią dieną šalies vadovas žurnalistams tikino norintis kaip galima greičiau susitikti su premjere. Pasak G. Nausėdos, jeigu Vyriausybės vadovės pozicija esmingai nepasikeitė, būtų galima „labai greitai finalizuoti šį procesą“.

Prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis Eltai teigė, jog su ministre pirmininke praėjusią savaitę vyko neoficialios konsultacijos dėl Vyriausybės atnaujinimo.

G. Nausėda yra teigęs, jog yra konkretūs ministrai, kurie, jo požiūriu, galėtų būti pakeisti po Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo. Prezidentūra jau anksčiau leido suprasti, kad labiausiai abejojama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko darbu. Pastarosiomis savaitėmis kritikos žeriama ir sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atžvilgiu. Visgi, pats prezidentas konkrečių pavardžių viešai neįvardijo.

Pati premjerė yra teigusi, kad svarstant Vyriausybės atnaujinimą reikia įsivertinti, ar šie pokyčiai iš tiesų leistų pasiekti geresnę kokybę atitinkamose srityse.

„Reikia žiūrėti iš racionalumo taško, ar pokytis iš tikrųjų leidžia pasiekti kažkokią geresnę kokybę. Ko nesinorėtų, tai, kad mes toje kaitoje asmeniškumų klausimus spręstume. Tikslas turėtų būti, kad mes kažką pagerintume. Tokioje dvasioje tos diskusijos ir gali vykti“, – anksčiau žurnalistams teigė I. Šimonytė.

Ministrų kabinetas yra sudaromas ir tvirtinamas iš naujo po to, kai Vyriausybė grąžino įgaliojimus naujai išrinktam prisiekusiam prezidentui.

Nausėda toliau abejoja G. Landsbergio kandidatūra į eurokomisarus: atsibodo toks pasvarstymas

Prezidentas G. Nausėda sako, kad jam jau atsibodo konservatorių kalbos, jog tinkamiausias kandidatas į eurokomisarus yra šios valdančiosios partijos lyderis Gabrielius Landsbergis. Lietuvoje tęsiantis diskusijoms dėl to, kam turėtų tekti vienas iš Europos Komisijos (EK) portfelių, šalies vadovas mano, kad užsienio reikalų ministrą tiesiog bandoma katapultuoti į europines pareigas.

„Man atsibodo toks pasvarstymas (kad G. Landsbergis yra tinkamiausias kandidatas į eurokomisarus – ELTA). Atrodo, kad Lietuvoje gyvena beveik 3 mln. žmonių, o kai reikia kalbėti apie komisarą, visi kažkur išsislapsto ir dingsta. Ne paslaptis, kad ši partija mėgsta pasigirti kvalifikuotais žmonėmis, kad turi daug stiprių partijos narių, o kai ateina kalba dėl delegavimo – mato tik vieną žmogų. Tai panašiau į norą katapultuoti žmogų iš vidaus politikos“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

Gabrielius Landsbergis

Prezidentas leido suprasti, kad reikėtų kalbėti apie kitus kandidatus, kurie galėtų taikyti į su finansais susijusius portfelius EK.

„Atsiveria galimybės kalbėtis su Europos Komisijos prezidente Ursula von der Leyen dėl ekonominių portfelių. Jų yra ne vienas, visi jie yra labai patrauklūs, įdomūs. Kiekvienas savaip. Ponia Ursula von der Leyen jau atsiuntė laišką, kuriame yra nurodytas pageidavimas, kad vienas kandidatas būtų vyras, o kita kandidatė moteris ir kad mes savo kandidatus pateiktume iki mėnesio pabaigos. Tai tos konsultacijos netrukus prasidės“, – sakė G. Nausėda.

„Turint konkrečias pavardes ant stalo be abejo, kad būtų kur kas lengviau kalbėti dėl tų portfelių, į kuriuos mes orientuojamės. Tada natūraliai būtų klausimas, kiek tos asmenybės, kurios yra pasiūlytos, atitinka tų portfelių turinį. Tikiuosi, kad mes surasime tokius kandidatus“, – pridūrė jis.

A. Dulkys: svarbiausia, kad ta tema kuo greičiau baigtųsi

Savo ruožtu pastaruoju metu bene daugiausiai prezidento ir opozicijos kritikos sulaukiantis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikina, kad pastabos susijusios su artėjančiais Seimo rinkimais.

„Faktais pagrįstos kritikos aš neišgirdau. Man atrodo, kad čia daugiau yra politinio sezono dalis. Svarbiausia, kad ta ministrų tema kuo greičiau baigtųsi“, – žurnalistams sakė jis.

K. Navickas iš susitikimo tikina laukiantis aiškumo

Tuo metu žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia iš šiandienos premjerės ir prezidento susitikimo besitikintis aiškumo.

„Susitikimas vyksta, tai tikiuosi bus kažkoks aiškumas šiame etape“, – žurnalistams prie Vyriausybės kalbėjo K. Navickas.

Kęstutis Navickas

Politikas priduria dėl savo ateities žemės ūkio ministerijoje nespėliojantis, nes pastabų tiesiogiai iš I. Šimonytės ar G. Nausėdos nėra sulaukęs.

„Tiesiogiai kritikos nesu girdėjęs, nes ji man nebuvo tiesiogiai išreikšta. Visas mano pavardės įvardinimas vyksta per žiniasklaidą arba per patarėjų komentarus“, – pažymėjo K. Navickas.

„Man reikalingas sprendimas tikriausiai ir tiek. O darbai nestoja ir bet kokiu atveju vis tiek yra suplanuota darbotvarkė ir aš jos toliau laikausi“, – teigė politikas.

D. Kreivys: su premjere nekalbėjau

Savo ruožtu prieš premjerės ir prezidento susitikimą su šalies vadovo patarėju Ramūnu Dilba pasimatęs energetikos ministras Dainius Kreivys teigė, kad susitikimas buvo išskirtinai darbinis ir nesusijęs su pasikeitimais postu Ministrų kabinete.

„Darbinis susitikimas. Pasikeitė prezidento vyriausiasis patarėjas, kuris kuravo energetiką. Susitikom ir aptarėm daugybę klausimų“, – žurnalistams komentavo D. Kreivys.

Dainius Kreivys

Vis dėlto paklaustas, kaip vertina galimus premjerės sprendimus dėl energetikos ministerijos vadovo posto, D. Kreivys situaciją pakomentavo trumpai.

„Aš niekaip nevertinu“, – nurodė politikas.

Paklaustas apie tai, ar premjerė yra kalbėjusi apie jo, kaip ministro, postą, D. Kreivys patvirtino, kad tokių pokalbių nebuvo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)