Prezidentas su mokslininke kalbėjosi apie naujausius aplinkosaugos iššūkius: prastėjančią biologinės įvairovės būklę, nuo to priklausančią žmogaus gyvenimo kokybę, taip pat pandemijos aiškiai atskleistą ryšį tarp žmogaus ir ekosistemų sveikatos būklės.

Prezidentas ir B. Galdikas taip pat aptarė paramą mūsų šalies mokslininkams bei jiems sudaromas galimybes prisidedant prie teigiamų aplinkosaugos pokyčių.

Kaip pirmąjį žingsnį didinant paramą Lietuvos mokslui prezidentas paminėjo susitarimą dėl švietimo, deramą finansavimą moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai. B. Galdikas akcentavo, kad siekiant geresnio mokslo finansavimo, svarbi ne tik valstybės, bet ir atskirų piliečių parama.

Birutė Galdikas savo pavyzdžiu rodo, kad mokslas yra prasmingas ir įkvepiantis. Turime sudaryti sąlygas mūsų šalies mokslininkams keisti pasaulį. Pagarba ir derama mokslo pozicija valstybėje – vienas iš mūsų prioritetų“, – sakė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, mokslinės ataskaitos apie grėsmingą biologinės įvairovės ir ekosistemų nykimą kelia nerimą. Lietuva kartu su ES ir tarptautine bendruomene imasi konkrečių veiksmų joms išsaugoti. Prezidentas pažymėjo, kad svarbios pastangos prisidedant ir prie vietinių ekosistemų išsaugojimo – vienas iš tokių pavyzdžių yra Punios šilas.

Prof. B. Galdikas yra įvairių tarptautinių premijų laureatė. 2010 m. jai įteiktas Lietuvos valstybės ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“.

Susitikime taip pat dalyvavo prezidento patarėja aplinkos ir infrastruktūros klausimais Agnė Jakštienė, prezidento patarėjas sporto ir švietimo klausimais Paulius Baltokas, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, gamtos mokslų prof. Vida Mildažienė, VDU komunikacijos prorektorė doc. asoc. prof. Vilma Bijeikienė ir doktorantė Ruth Linsky.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)