„Tai yra Vokietijos ir Ukrainos, pirmiausia, pokalbių tema, jie turi kalbėtis ir sutarti vienaip ar kitaip. Pasakysiu, kad Vokietija dar nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos turi tam tikrą rezervaciją dėl karinio įsitraukimo užsienyje“, – LRT ketvirtadienio rytą kalbėjo prezidento patarėja užsienio politikai.

Taip ji teigė paklausta, ar Vokietijoje ketvirtadienį viešintis prezidentas Gitanas Nausėda susitikimuose su Vokietijos vadovais ketina kelti klausimus dėl šios šalies ginkluotės tiekimo Ukrainai.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ne kartą tvirtino, kad Vokietija netiekia savo partneriams Ukrainoje mirtinų ginklų, o tik gynybinės paskirties įrangą. Tai jis pakartojo ir po žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos, jog Berlynas neleido NATO sąjungininkei Estijai perduoti jos turimų iš Vokietijos gautų senų haubicų Ukrainai.

Anot A. Skaisgirytės, Vokietijos balsas yra labai svarbus svarstant kitas paramos priemones – ekonominę ir finansinę pagalbą, sankcijas Rusijai.

„Čia Vokietijos balsas yra girdimas labai smarkiai“, – tvirtino ji.

Anot jos, prezidentas su Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu ir kancleriu Olafu Scholzu vadovais kalbės apie Rusijos telkiamas pajėgas prie Ukrainos ir Baltarusijoje, apie NATO sąjungininkų galimybes stiprinti regiono gynybą, atgrasymą.

Taip pat ketinama aptarti Lietuvos ir Vokietijos dvišalius politinius, ekonominius ir kultūrinius santykius.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)