„Labai svarbi žinia yra tai, kad mes demonstruojame vienybę Rusijos agresijos akivaizdoje. Tai karas, kuris sukėlė lūžį, kai Rusija sulaužė sulaužė visas taisykles, dėl kurių mes buvome susitarę ir laikėmės dešimtmečiais, – šios taisyklės buvo sulaužytos smurtu“, – po susitikimo prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje akcentavo Vokietijos kancleris.

Jis priminė, kad Bundestagas nusprendė skirti 100 mlrd. eurų specialiajam fondui, kurio lėšomis bus stiprinama Vokietijos kariuomenė.

„Mes, būdami NATO nariai, įsipareigojame ginti kiekvieną aljanso centimetrą. Todėl labai gerai, kad galime pasikalbėti apie bendrą mūsų NATO strategiją, apie pasekmes, tas išvadas, kurias esame padarę. <...>. Mes turime drauge užtikrinti saugumą. Visų pirma tai liečia NATO priešakines pajėgas Lietuvoje“, – sakė O. Scholzas.


Kanclerio teigimu, aljanso rytinis flangas bus stiprinamas, dislokuojant jame brigadą.

„Mes sukursime stiprią brigadą. Tai mes aptarėme vieni su kitais – turėsime dirbti šia kryptimi“, – akcentavo O. Scholzas.

Jis teigė, kad Europa nuosekliai įgyvendins visus sankcijų paketus ir toliau dirbs tuo klausimu.

„Sankcijų paketas yra siekis sumažinti Rusijos ekonomiką, susilpninti ją, ir tai turėtų priversti Putiną užbaigti karą. Todėl sankcijos labai svarbu“, – teigė Vokietijos kancleris.

O. Scholzui teko atsakyti į klausimą dėl Vokietijos paramos Ukrainai ginklais. Žurnalistas, uždavęs klausimą, atkreipė dėmesį, kad Vokietijos parama yra lėta bei ne tokia, kurios reikia.

„Vokietija yra viena svarbiausių Ukrainos rėmėjų karine prasme. Galbūt tik JAV skiria didesnę paramą nei mes, bet Vokietija tikrai teikia labai didelę paramą Ukrainai: dideliais kiekiais tiekiame amuniciją, šarvuotąsias sistemas, turės būti tiekiamos ir pačios moderniausios haubicos, tad Ukrainos kariai apmokomi Vokietijoje, kaip naudotis šiomis haubicomis“, – teigė šalies kancleris.

Jo teigimu, vis pasirodantys pranešimai apie neva vangią Vokietijos paramą Ukrainai ginkluote yra neatitinkantys tikrovės.

„Vyksta vadinamieji ginklų mainai, pavyzdžiui, su Čekija ar su Graikija ir kitomis valstybėmis. Tais ginklais ukrainiečiai galės pasinaudoti. Mes tikrai tiekiame tuos ginklus, kuriuos galime tiekti Ukrainai“, – akcentavo O. Scholzas.

Prezidento, Vokietijos Kanclerio, Estijos ir Latvijos Ministrų Pirmininkų spaudos konferencija

Politikas taip pat kalbėjo apie tai, kad Vokietija įsigis suskystintų dujų terminalų, jog būtų galima atsisakyti rusiškų dujų importo.

„Matyt, jau kitų metų pradžioje galėsime pradėti eksploatuoti tokius suskystintų dujų terminalus. Iš Vokietijos perspektyvos turime visų pirma patys užsitikrinti dujų importą iš kitų šaltinių ir mes tai darome tikrai labai dideliais tempais, tačiau tiek, kiek fiziškai įmanoma suspėti padaryti“, – tvirtino Vokietijos kancleris.

O. Scholzas taip pat tikino, kad V. Putinas pasiekė, jog Vakarai dar labiau susivienijo, o NATO stiprina savo pajėgumus.

„Putinui nepavyko užgrobti visos Ukrainos, jis tęsia savo brutalų karą ir stengiasi kažko pasiekti, bet jam siunčiama žinia yra ta, kad jam tikrai nepavyks“, – teigė politikas.

„Mes tikrai nesutiksime su Rusijos diktuojama taika, mes nepripažinsime tokios taikos. Šios karinės agresijos rezultatas bus tas, kad Rusija privalės išvesti savo karines pajėgas, kad Ukraina gins savo nepriklausomybę“, – pabrėžė O. Scholzas.

Nausėda: tikiu, kad iliuzijų dėl Rusijos nebeliko niekam

Prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad Rusija sistemingai savo saugumą didina kitų suverenių valstybių sąskaita.

Prezidento, Vokietijos Kanclerio, Estijos ir Latvijos Ministrų Pirmininkų spaudos konferencija

„Tikiu, kad iliuzijų dėl Rusijos nebeliko niekam“, – pabrėžė šalies vadovas.

Jo teigimu, negali būti jokio nuolaidžiavimo imperines vizijas puoselėjančiai šaliai.

„Jau šį mėnesį NATO viršūnių susitikime Madride Lietuva tikisi sprendimų, kurie reikšmingai sustiprintų NATO rytinio flango saugumą – tai perėjimas nuo atgrasymo iki priešakinės gynybos, nuo bataliono brigados, nuo oro policijos iki oro gynybos“, – tvirtino G. Nausėda.

Prezidentas taip pat atkreipė dėmesį, kad Vokietija intensyviai teikia paramą Ukrainai.

„Mes šiandien Lietuvoje turime posakį „nevarykime Dievo į medį“. Tiek Vokietijos parama Lietuvai, <...> tiek ir karinė pagalba Ukrainai... Vokietija, kaip viena iš svarbiausių NATO valstybių, visiškai prisiima lyderės vaidmenį, kuris jai natūraliai priklauso, ir yra pasirengusi jį įgyvendinti iki galo. Tai svarbiausias dalykas, kuris man tikrai labai reikšmingas“, – patikino G. Nausėda.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)