Su draugais grybavęs vilnietis Aleksandras namo parsinešė nuodingiausią Lietuvoje augantį grybą ir jį suvalgė. Žalioji musmirė netrukus paguldė jį į ligoninės lovą, o gydytojams vos pavyko išgelbėti vyro gyvybę.
„Pirmiausia pilve prasidėjo stiprūs skausmai, maniau, gal šiaip nuo maisto. Pasivaikščiojau, atsigėriau kavos. Vakare prasidėjo pykinimas ir viduriavimas. Vieną kartą nespėjau nueiti iki tualeto - praradau sąmonę“, - TV3 žiniomspasakojo apsinuodijęs vyras.
„Rinkau grybus, visi buvo pažįstami, kuriuos visada žinojau. Panašūs į žaliuokes, dabar jos dar neauga, per šalčius. Maniau, pirmosios pasirodė, reikia pirmam ir paimti. Paėmiau, paragavau ir net praradau sąmonę“, - skundėsi nuodingo grybo neatpažinęs Aleksandras.
Žaliojoje musmirėje esama net 16 žmogui pavojingų toksinių medžiagų. „Mirtis ištikti gali nuo labai mažo kiekio. Kilogramui pakanka vos vienos dešimtosios miligramo. Galima sakyti, ketvirtis kepurėlės ir jūs jau beldžiatės pas Šventą Petrą“, – žinioms sakė kalbinta medikė.
Gydytojai ligoninėse kasdien gelbėja grybais apsinuodijusius pacientus. Dažniausiai žmonės apsinuodija, nes gerai nepažįsta grybų. Skaičiuojama, kad šiuo metu per parą sunkiai apsinuodijusių pacientų atvyksta po 5 - 6.
Tiesa, ne visi lietuviai apsinuodija nuodingais grybais. Pakanka ir netinkamai pagaminti valgomuosius, kad prireiktų medikų pagalbos. Kasmet nuo apsinuodijimo grybais Lietuvoje miršta vos po 1-2 žmones, tačiau mirčių neišvengiama ne kasmet. Medikai primena, kad svarbiausia – valgyti tik gerai pažįstamus grybus ir juos kelis kartus išvirti prieš valgant.
Pirmieji apsinuodijimo grybais požymiai pasireiškia greitai. Užvalgius netinkamai paruoštų valgomųjų grybų pasireiškia skrandžio skausmai, pykinimas, pakyla kūno temperatūra. Nuodingų grybų poveikis – staigesnis. Jų paragavus žmogus pakankamai greitai netenka sąmonės, o skubiai nesuteikus pagalbos – nustoja veikti vidaus organai ir žmogus miršta.