„Apie tai, kad lėktuve narai rado tik piloto Adolfo Mačiulio kūną, o mūsų tėčio ten nėra, mes sužinojome iš žiniasklaidos. Vyras penktadienį prieš vidurnaktį parodė straipsnį internete, kad lėktuvo pakėlimo operacija atlikta, kad rastas tik vieno piloto kūnas. Sakiau, kad nesąmonė, juk mums turi paskambinti oficialūs asmenys ir pranešti naujienas. Net mamai nesakiau, kad tokie straipsniai yra. Tačiau pradėjo skambinti giminaičiai, klausinėti, ar tai tiesa. Mama sakė, kad nesąmonė, nes ji tikėjo, kad sulauks oficialaus pranešimo. Tačiau jo nebuvo.

Galiausiai A. Mačiulio dukra Brigita mums pasakė, kad pakeltame lėktuve išties rado tik jos tėčio kūną. Tai, kad mūsų niekas apie tai neinformavo, mums buvo dar vienas spjūvis į veidą“, – piktinosi A. Selmistračio dukra Gabrielė.

Ji neslėpė, kad ir ji pati, ir mama, kiti artimieji jaučiasi labai pavargę nuo melo, nuo kovos už kiekvieną žodį, kai vyksta paieškos operacija.

„Aš net nebeturiu ašarų verkti. Gal ir baisiai nuskambės, tačiau pirmą kartą gyvenime meldžiausi dėl to, jog lėktuve rastų tėčio palaikus, lavoną. Dabar, kai jo ten nėra, kai žinome, kad jis buvo jūros paviršiuje, bet nesulaukė pagalbos, darosi vis baisiau ir baisiau“, – kalbėjo Gabrielė.

Kenčia kiekviena kūno ląstelė

Anksčiau DELFI Baltijos jūroje nuskendusiame lėktuve rasto ir į krantą pargabento piloto Adolfo Mačiulio dukra Brigita Mačiulytė sakė, kad savo tėtį ji pamatė ir atpažino ankstų šeštadienio rytą.

„Tėtį pamatėme anksti rytą, atpažinome, kad tai jis. Tai siaubinga, kenčia kiekviena kūno ląstelė“, – drebančiu balsu kalbėjo piloto A. Mačiulio dukra Brigita Mačiulytė.

Ji dėjo visas pastangas, kad pilotų būtų ieškoma kuo ilgiau. Po jos skambučio krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui į paieškos rajoną buvo atsiųstas laivas „Kuršis“, kurio nuleistais povandeniniais robotais ir buvo rastas nuskendęs lėktuvas.

„Baisu yra tai, kad antrasis pilotas vis dar nerastas, kad jo kūno nėra lėktuve. Vadinasi, žmogus buvo jūros paviršiuje, laukė pagalbos, kuri vėlavo. Tai siaubinga“, – kalbėjo B. Mačiulytė.

Karinių pajėgų laivo „Aukštaitis“ pargabenti A. Mačiulio palaikai šiuo metu yra saugojami vienos laidojimo bendrovės šaldytuve.

Teismo medicinos ekspertai žuvusiojo artimuosius informavo, kad kūno ekspertizė, skrodimas bus atliekamas pirmadienį.

Prezidentė reiškia užuojautą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl lėktuvo „An-2“ pilotų žūties.

Pasak Prezidentės, Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo „An-2“ pilotų tragedija sukrėtė visą Lietuvą.

„Adolfas Mačiulis ir Alvydas Selmistraitis buvo patyrę, savo profesijai ir Tėvynei atsidavę pilotai, verti pačios didžiausios pagarbos“, - rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Lietuvos Prezidentė pareiškė nuoširdžią užuojautą ir palinkėjo stiprybės A. Mačiulio ir A. Selmistraičio artimiesiems, kolegoms ir visai Lietuvos aviacijos bendruomenei.

Premjeras reiškia užuojautą dėl pilotų žūties

Dėl pilotų Adolfo Mačiulio ir Alvydo Selmistraičio žūties Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius reiškia užuojautą jų šeimoms, artimiesiems ir kolegoms.

„Liūdžiu kartu su Jumis. Linkiu stiprybės šiomis sunkiomis netekties valandomis“, – sako Vyriausybės vadovas.

Premjeras pabrėžia, kad šio tragiško įvykio aplinkybėms išsiaiškinti dedamos visos įmanomos pastangos.

Nelaimės priežastis nežinoma

Lėktuvas An-2, kuriuo pilotai A. Mačiulis ir Alvydas Selmistraitis skrido iš Švedijos į Klaipėdą, Baltijos jūroje dingo gegužės 16 dieną. Po beveik trijų parų lėktuvas buvo rastas Baltijos jūros dugne, 124 metrų gylyje. Iki šiol nelaimės priežastis nėra žinoma.

Penktadienį kompanijos „Mammuet“ specialistai įgyvendino lėktuvo An-2 pakėlimo nuo Baltijos jūros dugno operaciją. Po pietų pradėję darbus specialistai realizavo pirmo etapo užduotis: pakelti orlaivį į 5-10 metrų gylį, iškelti iš jo piloto palaikus, vaizdo filmavimo kamera maksimaliai užfiksuoti lėktuvo viduje esančių įrengimų ir prietaisų būklę, reikalingą avarijos priežasčių tyrimui.

Ypač sudėtingos ir pavojingos operacijos metu pavyko iš orlaivio iškelti vieno iš piloto palaikus, antrasis pilotas nerastas. Lėktuvo techninė būklė stipriai apsunkino darbus – jis nuolat byrėjo, todėl, veikiausiai antrojo etapo – orlaivio iškėlimo ir atplukdymo į krantą – įgyvendinti nepavyks.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (533)