LRT tyrimų skyrius yra skelbęs, jog šio gamintojo kamerų dėl saugumo spragų yra atsisakęs JAV viešasis sektorius. Pasak laikraščio, kamerų saugumas klausimų kelia ir kauniečiams.
Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris „Kauno dienai“ sakė, jog nerimas nepagrįstas ir asmens duomenys yra ir bus saugomi tinkamai uždaruose policijos serveriuose, be to, dauguma Kaune įrengtų kamerų fiksuos ne veidus, o automobilių eismą.
Kameras Kaune įrenginėjančios bendrovės „Telia Lietuva“ viešųjų ryšių vadovas Audrius Stasiulaitis „Kauno dienai“ teigė, jog, pirkimuose egzistuojant mažiausios kainos kriterijui, dažniausiai pasiūlyti galima tik Kinijos gamintojų produktus.
BNS primena, kad 240 vaizdo stebėjimo kamerų sistema Kauno mieste pradėta įrengti pernai rudenį. Šios kameros turėtų užtikrinti viešųjų erdvių saugumą, greitesnį bei efektyvesnį incidentų išaiškinimą ir ir spūsčių gatvėse mažinimą.
Vaizdo stebėjimo kameros įrengiamos prie pagrindinių įvažiavimų į miestą, ties tiltais ir prietilčiais, šviesoforais reguliuojamose didžiosiose sankryžose, pritvirtintos prie troleibusų kontaktinio tinklo atramų, taip pat parkuose, požeminėse perėjose. Visame mieste numatyta kelios dešimtys vietų.
Kai kur ant stulpų bei atramų įrengiama po keliolika vaizdo stebėjimo įrenginių.
Vaizdo kameromis užfiksuota medžiaga bus saugoma, tad, įvykus nelaimei, avarijai ar nusikaltimui, padės išaiškinti įvykį.
Kauno savivaldybės su bendrove „Telia Lietuva“ sudaryta 840 tūkst. eurų vertės vaizdo stebėjimo sistemos įsigijimo ir eksploatavimo sutartis galios penkerius metus.
Jai pasibaigus, kameros pereis miesto žinion.