Šiuo metu I. Motiejūnas turi daugiau nei 164 tūkst. sekėjų. Savo ruožtu „Facebook“ sensacija pramintą Moniką Šalčiūtę seka 114 tūkst. žmonių.
„Nors savo anketoje beveik nieko ir neskelbiu viešai, bet džiaugiuosi tokiu palaikymu“, – patikino jis.
Nors Irmantas Motiejūnas ir turi daugiausiai „Facebook“ sekėjų Lietuvoje, tačiau dauguma jų nėra tikrieji sekėjai. Juos vaikinas subūrė per sekėjų sąrašus („Followers via lists“).
Gerbėjai atsirado dėl darbo
Paklaustas, kaip jam pavyko surinkti tokią bendraminčių armiją, I. Motiejūnas patikino, kad tai – paprasčiau nei atrodo.
„Turiu partnerių, kurie daug metų dirba su įvairiais socialiniais tinklais. Aš jiems padėjau atlikti kai kuriuos programavimo darbus bei administravau gerbėjų grupes surinktas iš viso pasaulio. Nuo to laiko mano profilyje ir pasiliko gana didelis sekėjų skaičius. O po pastarųjų spaudos bei Lietuvai žinomų žmonių kalbų, mane pradėjo sekti beveik 3000 lietuvių ir dar daugiau nei 1000 išsiuntė man pakvietimus tapti draugais“, – pasakojo jis.
I. Motiejūnas jau nuo 14 metų aktyviai domisi programavimu. Baigęs mokyklą jis pradėjo studijuoti informatiką Vilniaus universitete, tačiau prieš maždaug mėnesį savo studijas sustabdė, todėl šiuo metu visą savo laiką skiria darbui.
„Priklausau „Microsoft Student Partners“ bendruomenei, iš kur gavau nemažai žinių. Laisvalaikiu domiuosi krepšiniu, nors šį sezoną nesu matęs nei vienerių „Žalgirio“ ar „Lietuvos Ryto“ rungtynių. Mane domina tik pats aukščiausias lygis – NBA“, – paprašytas papasakoti apie save, dėstė vaikinas.
Populiarumo banga išgąsdino: o kas bus dabar?
Jis patikino seniai žinojęs faktą, kad pagal sekėjų skaičių yra populiariausias Lietuvoje.
„Kai mano profilio sekėjų skaičius buvo paviešintas, užplūdo blogos emocijos. Pagalvojau, o kas bus dabar? Vienu metu netgi pats maniau, kad turėti didžiausią skaičių būnant visiškai nežinomam yra nepelnyta. Nenorėjau įsiterpti į tas „sekėjų varžybas“. Dabar, mano nuomone, tokia situacija yra visiškai logiška – pirmauja žmogus iš IT srities. Jei greitu metu tokių atsiras ir dar daugiau, tai nereikėtų išsigąsti“, – patikino jis.
Keisčiausia jam tai, kad atsirado tokių, kurie jo sekėjus drįso pavadinti fiktyviais, nors, anot I. Motiejūno, fiktyvių sekėjų turi daugelis garsių žmonių.
„Aišku, aš jokiu būdu neteigiu, jog esu populiariausias Lietuvoje. Kadangi beveik neviešinu savo nuotraukų, tai gatvėje niekas manęs dar neatpažįsta ir labai tuo džiaugiuosi“, – sakė jis.
Matyti, kad dalis I. Motiejūno sekėjų – iš sąrašų. DELFI primena, jog tokie sekėjai pagal „Facebook“ taisykles yra skaičiuojami kaip ir įprasti.
Kasdien sulaukia pagalbos prašymų
Tiesa, I. Motiejūnas pripažino, kad žinomumas neabejotinai suteikia naudos, jei tuo moki pasinaudoti protingai.
„Kiekvieną dieną atsiranda žmonių, kurie prašo ką nors pareklamuoti mano profilyje arba didžiulėse „Facebook“ grupėse, bet nemokamai tokių paslaugų tikrai neteikiu ir neteiksiu. Su kolegomis pardavinėjame reklamą savo didžiulėse gerbėjų grupėse, bet didesnių tikslų kol kas dar neturime. Šiuo metu yra svarbesnių reikalų, o ateityje bus matyti.
Būna ir prašančių, kad padidinčiau jų sekėjų ar „like“ skaičius. Labiausiai džiaugiuosi, kad pastaruoju metu atsirado nemažai pasiūlymų kurti programėles bei tinklalapius. Tokio tipo pasiūlymams visada esu atviras“, – šyptelėjo jis.
Anot I. Motiejūno, socialinių tinklų išnaudojimas Lietuvoje dar nėra labai išvystytas.
„Čia populiarumas vis dar matuojamas „laikų“ skaičiumi, o ne realiais pasiekimais. Nors ir turime didžiules socialinių tinklų mums suteiktas galimybes, tačiau negebame to išnaudoti visapusiškai. Lietuvoje daugelis turi klaidingą nuomonę, jog jeigu tu nekuri juokingų vaizdo įrašų ar paveikslėlių, tai negali tapti žinomu socialiniuose tinkluose. Labai daug žmonių bando eiti tokiu keliu, nedažnas išdrįsta išmėginti kažką naujo ir unikalaus“, – pastebėjo jis.
5 patarimai, kaip išgarsėti „Facebook'e“
Paprašytas patarti, kaip išpopuliarėti „Facebook'e“, I. Motiejūnas patikino, kad svarbiausi patarimai yra penki:
1. Būkite geriausi pagal kokį nors rodiklį.
2. Būkite unikalūs.
3. Išlikite protingi, kad sugebėtumėte suvaldyti gaunamą dėmesį.
4. Veikite drąsiai ir nebijokite to, ką kalbės apie jus. Manau, nerasčiau populiaraus žmogaus, kuris nebūtų apkalbamas.
5. O jei nieko nesugebate, tuomet būkite gražūs.