DELFI jau rašė, kad savivaldybės komisija vykdo tyrimą A. Vienuolio progimnazijoje. Buvusi progimnazijos mokytoja komisijai liudijo direktorei D. Klimkevičienei davusi „padėkutes“ – kyšius už tai, kad turėtų darbo krūvį, o kada atsisakė tą daryti, esą buvo atleista. Tai, tvirtina buvusi mokytoja – įprasta praktika minėtoje progimnazijoje.

Nors komisija tyrimo išvadų dar nėra paskelbusi, direktorė progimnazijai nebevadovaus.

„Šiandien yra dar dvi mokyklos, kuriose labai aiškiai matoma, kad yra bėdų. Mano supratimu, labai rimtų bėdų – A. Vienuolio ir Petro Vileišio progimnazijose. Šiandien galiu informuoti, kad su A. Vienuolio progimnazijos direktore pasirašėme susitarimą, kad ji paliks šias pareigas, išeis iš darbo“, – sakė R. Šimašius.

Pasak mero, atskiri tyrimai, nesusiję su darbo santykiais, tęsis ir toliau ir tuo užsiims kitos institucijos.

Skandalai krečia dar dvi mokyklas. „Laisvės“ gimnazijos direktorė Vaidutė Šumkauskienė šalių sutarimu traukiasi iš darbo po to, kai atleido moksleivių mėgstamą lietuvių kalbos mokytoją Marių Janulevičių, o reaguodami į tai gimnazistai surengė maištą.

R. Šimašius praėjusią savaitę pranešė, kad savivaldybė jau kreipėsi į prokuratūrą dėl galimai turtą pasisavinusios ir su tėvų bendruomene jau kurį laiką konfliktuojančios Užupio Petro Vileišio progimnazijos direktorės Danutės Kazakevičienės veiksmų.

Situaciją P. Vileišio progimnazijoje R. Šimašius vertina kaip įtemptą. „Direktorė mano, kad yra absoliučiai teisi ir prieš ją rezgamas sąmokslas. Jos tokia nuomonė, bendruomenės, bent jau didžiosios dalies, kaip matome, nuomonė kita ir aš iš tiesų manau, kad ten toli gražu ne viskas gerai“, – sakė sostinės meras.

R. Šimašius siunčia žinią

R. Šimašius su žurnalistais kalbėjo po susitikimo su Vilniaus mokyklų vadovų asociacijos ir mokytojų asociacijų atstovais. R. Šimašius ramina, kad daugelis sostinės mokyklų vadovų iš tiesų geri ir sako norintis, kad jie jaustųsi saugūs dirbdami savo darbą.

R. Šimašius pasipylusius skundus lygina su atsivėrusia Pandoros skrynia. Tačiau, sakė jis, situacija rami. R. Šimašiaus aiškinimu, signalų būdavo ir anksčiau, tačiau ne visi jie pasitvirtindavo. „Mano žinia visiems – ir moksleiviams, tėvams, mokytojams, vadovams – jeigu matote, kad kažkas ne taip, netylėkite, spręskite laiku, nereikia laukti, kol aistros užvirs iki negalėjimo“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Edmundas Grigaliūnas ir Remigijus Šimašius
Jis sakė nebijantis, kad užsikrėtę „Laisvės“ gimnazijos pavyzdžiui, ir kitur mokiniai ims valdžią, protestuos. „Taip, aš matau, kad daug kas bus padrąsinti, tai iš principo yra gerai, manau, kad tai leis užtikrinti geresnę atmosferą mokyklose – visi mes turime keistis, ir mokyklos kai kuriais atvejais irgi turi teistis, tapti demokratiškesnės, atviresnės, labiau bendraujančios su bendruomene. Manau, tas pokytis ir užtikrins, kad niekam į karą eit nereikės“, – kalbėjo R. Šimašius. Jis akcentavo, kad pradėtos rimtesnės mokyklų vadovų atestacijos.

Ir jaunas gali būti totalitaras

„Tikrai baimių nėra, kad prasidės revoliucijos ir visa kita. Kad kalbėtis ir bendrauti reikia – manau, reikia visiems. (…) Ir reikėtų kalbėtis apie formas, būdus. Revoliucijos tikrai, nemanau, yra tas būdas, reikia panaudoti visas galimas priemones, o tai yra kraštutinė priemonė“, – „Laisvės“ gimnazijoje vykusio mokinių maišto scenarijaus pasikartojimo neįžvelgia Vilniaus Žirmūnų gimnazijos direktorius, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Edmundas Grigaliūnas.

Edmundas Grigaliūnas
Dabar situacija E. Grigaliūnui jau atrodo normali, tačiau prieš keletą dienų, pripažįsta jis, tokia nebuvo: įtampos buvo ir tarp mokinių, ir mokytojų, ir vadovų. „Priimti sprendimai, manau, yra teisingi“, – dėstė E. Grigaliūnas.

Kada ateityje būtų galima objektyviau vertinti situaciją, mokyklų vadovai mero prašė panašių konfliktų atveju į tyrimo grupes įtraukti ir Mokyklų vadovų asociacijos atstovus.

„Manau, problemos ne amžiuje. Aš, kaip matote, irgi pakankamai ilgai vadovauju mokyklai, manau, tai priklauso nuo paties vadovo asmenybės – jeigu vadovas demokratiškas, nemanau, kad pase parašyta data yra svarbu. Gali ir jaunas būti totalitaras, ir senas demokratas, manau, čia ne pagrindinis dalykas, pagrindinis – valdymo stilius“, – klausiamas, ar problema yra ilgas kai kurių mokyklų vadovų direktoriavimas, kalbėjo E. Grigaliūnas.

Jis pastebėjo, kad mokytojų amžiaus vidurkis – apie 50 metų. Jie turi taikytis prie naujų iššūkių, kitokio darbo su jaunimu, esant reikalui, su mokiniais diskutuoti ir tartis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (332)