Apie šią situaciją informavęs Delfi skaitytojas stebėjosi, ar atskirai samdant pavežėjus, nors migrantai tilptų ir policijos automobilyje, kuris vis tiek lydi juos iki ligoninės, nėra švaistomos valstybės lėšos?
Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro atstovė Kristina Baradinskienė, paklausta apie migrantų vežiojimą sakė, kad centras privalo užtikrinti užsieniečių migrantų pirminio, antrinio, tretinio lygio skubiosios medicinos pagalbos paslaugų teikimą.
„Todėl, esant poreikiui, migrantai vyksta į gydymo įstaigas su įstaigos transportu arba naudojantis pavežėjimo paslauga. Kartu su jais vyksta ir įstaigos darbuotojas.
Policijos funkcijos yra organizuoti užsieniečio palydą iš jų apgyvendinimo vietų į sveikatos priežiūros įstaigą ir užtikrinti apsaugą, kol bus teikiama medicininė pagalba. Policijos funkcija nėra vežti migrantus į gydymo įstaigas“, - informavo ji.
Į klausimą, kiek tokio vežiojimo organizavimas kainuoja, Delfi atsakymo negavo. Tačiau teoriškai ši suma kas mėnesį turėtų sudaryti virš 1000 eurų. Populiariausioje pavežėjimo paslaugas siūlančioje platformoje už kelionę nuo Ruklos iki Kauno klinikų ir atgal tektų sumokėti kiek daugiau nei 50 eurų.
Dėl šio išlaidavimo pasipiktinęs Delfi skaitytojas minėjo, kad tokių kelionių kasdien būna ne viena ir ne dvi, kartais – net dešimtys. Be to, kviečiamas taksi, kuris brangesnis nei pavežėjo paslaugos, jis minėjo atvejį, kai už nuvežimą iki Kauno klinikų ir atgal teko sumokėti 200 eurų.
Be to, dažnai patys migrantai nenori būti vežami policijos automobilyje, o versti juos tą daryti negalima.
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, paklaustas, kodėl pareigūnai patys negalėtų pavežėti migrantų, jei juos vis tiek lydi, paaiškino, kad imti užsieniečių, kuriems tiesiog reikia pagalbos, nėra galimybių.
„Jeigu jis sulaikytas, įvyko muštynės, ar kažkas panašaus, tada jis turi tam tikrą statusą, pavyzdžiui, įtariamojo. Kai turi statusą, policija gali vežti jį su savo automobiliu, nes mes jį laikinai galime sulaikyti.
O jei jam reikia kažkokios pagalbos, negalime jo imti į policijos automobilį, neturime mes tokios pavežėjimo paslaugos. Centras yra nusipirkęs pavežėjimo paslaugą, bet pagal operacijos vadovo sprendimą mes juos turime lydėti, negalime palikti be priežiūros. Todėl kai jiems reikia pagalbos, jie išsikviečia pavežėją, o mes juos palydime“, - paaiškino R. Matonis.
Tokia situacija, kai papildomai migrantams tenka samdyti pavežėjus, yra tik Ruklos centre, už kurį atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Visus kitus migrantų apgyvendinimo centrus administruoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, kurios atstovas Giedrius Mišutis sakė, kad pasieniečiai patys išsprendžia migrantų nuvežimo į gydymo įstaigas ir parvežimo iš jų klausimus, todėl pavežėjų samdyti papildomai nereikia.