Tai BNS ketvirtadienį patvirtino Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Egidijus Motiejūnas.
„Nepavyko nustatyti pačio vairavimo fakto. Buvo paimti vaizdo įrašai iš Seimo vidaus, aikštelių. Nelaimingas sutapimas – ne ta dalis transporto priemonės patenka į vaizdo įrašus aikštelėje, matome, kad jis išeina, bet nematome, kad atsisėda prie transporto priemonės vairo. Informacijos nesuteikė ir vaizdo įrašai iš sostinės sankryžų“, – BNS sakė E. Motiejūnas.
Alkoholio kiekio matuoklis, kurį naudojo žurnalistai, parodė 1,82 promilių girtumą. Tačiau šie parodymai nebuvo išsaugoti alkoholio kiekio matuoklio atmintyje, nes žurnalistų naudotas matuoklis „Drager 300“, nors ir sertifikuotas Lietuvoje, neturi duomenų išsaugojimo funkcijos. Be to, liudytojais apklausti Seime dirbantys Vadovybės apsaugos darbuotojai per apklausą nepatvirtino, kad būtų matę kaip L. Balsys išeina iš Seimo ir sėda į savo automobilį bei juo išvažiuoja.
Alkoholio kiekio matuoklį netgi tikrino metrologai, jie nusprendė, kad prietaisas veikia gerai.
Prokurorės priimtame nutarime konstatuojama, kad nenustatytas nė vienas asmuo, kuris būtų matęs L. Balsio vairavimo faktą.
„Duomenų, patvirtinančių, kad apie 11 valandą vairavo transporto priemonę, surinkta nebuvo“, – rašoma nutarime.
Tyrimą policija pradėjo lapkričio 13 dieną. Parlamentaras neapklaustas, nes turi teisinę neliečiamybę.
Tyrimo metu buvo analizuojami įtarimai, kad L. Balsys neblaivus galėjo vairuoti savo automobilį „VW Caddy“.
Praėjus kelioms dienoms po įvykio parlamentaro šeima pranešė, jog L. Balsys yra medikų ir šeimos globoje.
Skandalas dėl galimo neblaivumo skaudžiai smogė parlamentaro reitingui.
Lietuvos žaliųjų partijos atstovas L. Balsys į Seimą renkamas antrąją kadenciją, anksčiau jis dirbo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėju, žurnalistu.