"Nors praėjusios savaitės pabaigoje daugiausia aktyvių protrūkių (590) buvo ugdymo įstaigose, tačiau situacija išlieka stabili, nes daugumoje protrūkių (net 96 proc.) nustatoma mažiau nei po 10 susijusių pirminių atvejų", - teigia NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Giedrė Aleksienė.
Didžiąją dalį, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, sudaro protrūkiai pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigose. Protrūkiai ikimokyklinio ugdymo įstaigose sudaro apie 10 proc. visų ugdymo įstaigose užfiksuotų protrūkių. Vertinant protrūkių pasiskirstymą regionuose, daugiausia jų užfiksuota Kauno, Šiaulių Klaipėdos, Vilniaus apskrityse. Kiek mažiau - Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos apskrityse.
41-ąją metų savaitę aktyvių protrūkių nežymiai padaugėjo gamybos, prekybos, statybų sektoriuose, tačiau jis nebuvo žymus, siekiantis kelis procentus. Atitinkamai užfiksuota 42, 13 ir 9 aktyvūs protrūkiai.
Taip pat daugiau aktyvių protrūkių specialistai praėjusią savaitę nustatė ir gydymo paslaugas teikiančiose įstaigose. Iš viso praėjusios savaitės pabaigoje gydymo įstaigose buvo užfiksuoti 64 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, ankstesnę savaitę jų buvo 62, socialines paslaugas teikiančiose įstaigose protrūkių skaičius išliko nepakitęs - 17.
Maisto pramonės, logistikos ir transporto, žemės ūkio įmonėse, taip pat paslaugų sektoriuje 41-ąją metų savaitę protrūkių užfiksuota mažiau nei ankstesniąją savaitę. Šiose srityse protrūkių mažėjimas siekė nuo keliolikos iki 60 proc.
NVSC specialistai atkreipia dėmesį, kad norint užkirsti kelią COVID-19 protrūkiams ir infekcijos išplitimui už jų ribų, labai svarbu laikytis nustatytų reikalavimų ir rekomendacijų: izoliuotis susirgusiems ir sąlytį turėjusiems asmenims, pagal galimybes dirbti nuotoliniu būdu, vengti nebūtinų kontaktų ir žmonių susibūrimo vietų, teisingai dėvėti kaukes, laikytis atstumų, asmens ir patalpų higienos, aktyviai skiepytis.