Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas Eltai teigė, kad pagrindinė jo ir jo partijos kolegų skepsio į Vyriausybės darbą priežastis – profesionalumo stoka.
„Skeptiškai žiūrime į Vyriausybės palaikymą. Visų pirma Vyriausybės sudėtis suprastėjo, tai akivaizdu ir niekam nekelia abejonių, net ir prezidentui Gitanui Nausėdai. Kitas dalykas, kai nėra koreguojama Vyriausybės programa, neatsispindi ir tie dalykai, kurie jau įvyko Sauliaus Skvernelio Vyriausybės įtakoje per pastaruosius trejus metus.
Kitaip tariant, kišama sena programa sakant, balsuokite, kelkite rankas, nes mes einame pasėdėti iki būsimų Seimo rinkimų. Iš čia ir kyla tas skepticizmas. Aš manau, kad didžioji liberalų frakcijos dalis yra panašios pozicijos“, – sakė E. Gentvilas.
Savo ruožtu Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas taip pat neslėpė skepsio dabartinės Vyriausybės darbu. Politiko teigimu, jo pirmininkaujamos partijos nariai Seime vyksiančiame balsavime dėl įgaliojimų suteikimo S. Skvernelio Vyriausybės taip pat nepalaikys. Kartu politikas teigė, kad antradienį vyksiantis balsavimas Seime dėl Vyriausybės bus savotiškas valdančiųjų, persiderėjusių dėl koalicinės sutarties, testas.
„Tikėkimės, kad jis (balsavimas dėl įgaliojimų suteikimo. – ELTA) bus formalus, nes galų gale tris mėnesius formavo koaliciją, todėl aš labai tikiuosi, kad aritmetinę daugumą valdantieji turi ir visus santykius išsiaiškino, o postus išsidalino. Sumaišties užteks, nes biudžeto projektas kabo. Tačiau mes, socialdemokratai, tikrai nepalaikysime performuluotos Vyriausybės. To priežastys yra labai aiškios – ta praktika, kuri buvo taikoma šios Vyriausybės, nepasikeitė: pažadų, kurie buvo žadėti, nėra laikomasi. Tačiau mes nesiekėme jokių griūčių ir specialiai kojų nekaišiosime“, – kalbėjo G. Paluckas.
Politiko teigimu, labiausiai ši valdančioji dauguma nuvylė dėl nesugebėjimo tesėti duotus pažadus mokytojams, sveikatos sistemos darbuotojams.
„Žadėjo, kad mokytojas bus prestižinė profesija, tačiau kol kas nė vieno žingsnio ta kryptimi nebuvo padaryta“, –- Eltai sakė G. Paluckas, pridurdamas, kad didesnių vilčių į atsinaujinusį Ministrų Kabinetą nebededantis.
„Aš nebededu vilčių į šią valdančiąją daugumą, nes jie nesilaiko savo pačių pažadų, kuriuos yra išdalinusi“, – apibendrino LSDP pirmininkas.
Konservatoriai taip pat pareiškė, kad balsavime dėl įgaliojimų grąžinimo Vyriausybei S. Skvernelio nepalaikys. Šios partijos prezidiumas pirmadienį išplatino poziciją, kurioje siūloma nepalaikyti įgaliojimų suteikimo Vyriausybei iš naujo.
Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, po atsinaujinimo Vyriausybės sudėties kokybė dar labiau suprastėjo.
„Deja, tenka pakartoti, kad turėsime dar blogesnės kokybės vyriausybę, negu net buvo iki šiol. Dar žemiau nuleista skaidrumo ir profesionalumo, srities išmanymo kartelė, o per užsitęsusį Vyriausybės performavimo procesą nei iš premjero, nei iš visų trijų naujai skiriamų ministrų neišgirdome absoliučiai jokių naujų idėjų, pamatuojamų tikslų ar aiškių prioritetinių darbų jų vadovaujamose srityse“, – teigė G. Landsbergis.
ELTA primena, kad antradienį Seimas neeilinėje sesijoje balsuos dėl naujų įgaliojimų suteikimo Vyriausybei. Įstatymai numato, kad jei pasikeičia daugiau kaip pusė Vyriausybės ministrų, ji turi iš naujo gauti Seimo įgaliojimus. Šalies vadovas Gitanas Nausėda Vyriausybę su trijų ministrų pasikeitimais patvirtino rugpjūčio pradžioje.
Atnaujintoje Vyriausybėje turėtų keistis trys ministrai. Po prezidento dekreto susisiekimo ministrą Roką Masiulį turėtų pakeisti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Jaroslavas Narkevičius. Vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną pakeis taip pat LLRA-KŠS atstovė Rita Tamašunienė. Ji bus vienintelė moteris atnaujintoje XVII Vyriausybėje. Žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį siūloma pakeisti „socialdarbiečiu“ Andrius Palionis.