„Ketvirtadienį posėdžiui baigiantis turėjom 37 parašus. Raštą palikau socialdemokratams. Rytoj parašų rinkimą baigsim, kadangi dalies ketvirtadienį Seimo narių po pietų nebuvo“, – teigė A. Norkienė.

Jos žiniomis, interpeliaciją D. Kreiviui parėmė visų opozicinių frakcijų atstovai.

„Iš visų frakcijų rašėsi“, – sakė parlamentarė.

„Antradienį mes registruojame ir įteikiame [nutarimo projektą dėl interpeliacijos] oficialiai. Kiek žinau, pagal statutą per dvi savaites ministras privalo ateiti atsakyti“, – komentavo A. Norkienė.

Interpeliaciją D. Kreiviui inicijuoja opozicijoje dirbantys socialdemokratai. Politikai ministrui parengė 23 klausimus, susijusius su padėtimi Lietuvos elektros ir šilumos energetikoje.

Aušrinė Norkienė

Ministras kaltinamas nekompetencija, neveiklumu ir galbūt nusikalstamu aplaidumu, rašo BNS.

Klausiama, kada sumažės kainos

Interpeliacijoje klausiama, ar Energetikos ministerija prognozavo elektros ir dujų kainų kilimą, ar atsižvelgta į šias prognozes skelbiant elektros tiekimo rinkos liberalizavimo etapus, kodėl ministerija nenustatė vartotojų interesus atitinkančių kriterijų nepriklausomiems elektros tiekėjams, kodėl leista „Perlo Energijai“ priimti vienašalius sprendimus dėl sutarčių keitimo ir veiklos stabdymo.

Ministro taip pat teiraujamasi, kokių konkrečių žingsnių imtasi, kad elektros generacijos pajėgumai Lietuvos teritorijoje sparčiau didėtų, kokių veiksmų imtasi energijos išteklių kainoms stabilizuoti ir kada tos kainos sumažės, kodėl bendrovė „Ignitis“ privalo elektrą pirkti tik per „Nord Pool“ biržą ir negali sudaryti tiesioginių sandorių su elektros gamintojais, kokių veiksmų imsis, kad būtų pakeistas „Nord Pool“ biržos algoritmas ir atsižvelgta į Baltijos regiono specifiką.

„Ar galite patvirtinti, kad „Ignitis“ priėmė sprendimą savo ne buitiniams klientams pakeisti sąlygas iš fiksuotų kainų į nefiksuotas? Kaip vertinate tokį sprendimą? Kokių priemonių ėmėtės, kad tokiam sprendimui būtų užkirstas kelias?“ – teiraujamasi interpeliacijoje.

D.Kreivio klausiama ir apie atsinaujinančios energetikos šaltinius, energijos taupymo planą, prašoma įvertinti savo indėlį siekiant biokuro kainos pokyčio nuo 2021 metų rugsėjo

„Deklaruotas siekis sudaryti žmonėms sąlygas plėtoti saulės elektrines. Tačiau rezultatai rodo, kad žmonės buvo nustumti į šalį vertelgų, kurie užsirezervavo galias turėdami tik vieną tikslą – brangiai jas perparduoti. Pats esate viešai pripažinęs, kad tokių spekuliacijos požymių esama. Kaip Jūs (ir visa Energetikos ministerija) prižiūrėjote procesą, kad jis būtų ir teisėtas, ir skaidrus, idant galias gautų tie, kurie ir nori, ir gali statyti saulės elektrines? Kaip konkrečiai užtikrinsite, kad visi 4 GW pajėgumai neatitektų vien didiesiems gamintojams?“ – teiraujamasi interpeliacijoje.

Balsuojama slaptai

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29.

Gavęs interpeliacijos klausimus, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai.

Ministrui pateikus atsakymus, sudaroma speciali komisija, kuri siūlo Seimui pritarti arba nepritarti atsakymams.

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas nepatenkinamu, Seimo nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo ministru turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, taigi ne mažiau kaip 71.

Opoziciją Seime vienija 66 frakcijų atstovai, valdantiesiems oponuoja ir be frakcijos dirbantis Seimo narys Mindaugas Puidokas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)