Taip pat valdančiojoje koalicijoje dirbsiančios Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis, kuris dar ketvirtadienį turėtų tapti Seimo pirmininku, anksčiau „Delfi“ sakė apie tokią protesto formatą nieko nežinantis.

„Nieko apie tai negirdėjau, bet gal ne ta diena, kai reikėtų pradėti nuo protestų. Bet, aišku, mes esame demokratinė valstybė ir, tikiuosi, kad tos demokratijos ir pliuralizmo Seime bus daugiau negu buvo. Tai yra normalūs procesai, Seimo darbas be to neįsivaizduojamas“, – komentavo S. Skvernelis.

Į tai feisbuke iškart sureagavo pats R. Žemaitaitis.

Superinis jausmas, kai konservatoriai su liberalais bėga iš Seimo salės, kai duodu priesaiką!

Gabrielius pabėgo iš Seimo, kaip ir jo partinukai,

Ačiū Jums!

200.000 Jūsų balsai mums įpareigojimas!“, – taip sureagavo politikas.

Žemaitaitis: duoti priesaiką be konservatorių ir liberalų – dovana

Anksčiau ketvirtadienį pats R. Žemaitaitis komentavo, kad prie Seimo organizuojamas protestas – didžiausia pagarba jam.

„Kuo daugiau jų (protestuotojų – Delfi) ateis, tuo daugiau energijos aš gausiu, nes žmogus <...> ateis labai stipriai pagerbti manęs. Tai didesnės pagarbos man Lietuvoje, ko gero, niekas neišreiškė“, – vertino politikas ir teigė, kad prie Seimo ateis „oponentai melstis R. Žemaitaičiui“, nulenkti galvą, pasakyti, „koks jis šaunuolis“.

R. Žemaitaitis taip pat tikino, jog norėtų, kad opozicijoje likę Seimo nariai iš konservatorių ir liberalų gretų išeitų iš salės, kai jis duos Seimo nario priesaiką.

Pirmasis 2024-2028 m. kadencijos Seimo posėdis

„Pirmą kartą gyvenime džiaugčiausi duodamas priesaiką nedalyvaujant žmonėms, kurie genocidą varė Lietuvai. Tai to labai norėčiau, kad jų nebūtų salėje“, – dėstė politikas.

Jis ragino „nepergyventi“ dėl to, kad pats naudoja „genocido“ sąvoką: esą tai – perkeltine prasme.

Buvusi valdžia, „Nemuno aušros“ lyderio teigimu, genocidą „varė ekonomine prasme“, kai per ekonominę krizę 2008 metais daug Lietuvos žmonių emigravo.

„O šie metai, ką parodė, tai yra cinizmo viršūnė“, – teigė politikas.

„Duoti priesaiką salėje, kai nedalyvauja konservatoriai ir Liberalų sąjūdis, man bus didžiausia dovana“, – mintį apibendrino R. Žemaitaitis.

Per Žemaitaičio priesaiką salę palikęs Maldeikis: jis grįžo į nusikaltimo vietą

„Aš nenoriu dalyvauti farse“, – taip žurnalistams sakė Seimo konservatorius Matas Maldeikis. Jis kartu su kitais bendražygiais ir Seimo liberalais paliko posėdžių salę, kai, laikydamas ranką ant Konstitucijos, Seimo nario priesaiką davė Remigijus Žemaitaitis.

„Mes norėjome pademonstruoti, kad tai, kas atsitiko, kai dabar žmogus prisiekia, kuris visai neseniai, prieš kelis mėnesius, sulaužė tą pačią Konstituciją, jis dabar padėjęs ranką sakys, kad jis planuoja laikytis Konstitucijos, ginti demokratiją ir panašius dalykus. Tai atrodo nerimtai, žeidžia ir Konstituciją, ir visus šalies piliečius.

Mes kalbame apie visus šalies piliečius. Yra žmonės, kurie jį išrinko, ir tai yra logiška, bet netgi tie žmonės turi suprasti, kad žmogus, pabėgęs iš nusikaltimo vietos, dabar į ją grįžta, ir vadina, kad nieko neatsitiko, o tai neteisinga ir tų, net už jį balsavusių žmonių, atžvilgiu. Mes esame respublika ir žaidžiame pagal vienas žaidimo taisykles“, – komentavo M. Maldeikis.

Konstitucinis Teismas pripažino, kad „Nemuno aušrai“ vadovaujantis R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Dėl to jam grėsė apkalta, kuri jam galėjo užkirsti kelią kandidatuoti į renkamas pareigas 10 metų. Tačiau R. Žemaitaitis apkaltos proceso išvengė pats atsisakydamas Seimo nario mandato.

R. Žemaitaitis, M. Maldeikio įsitikinimu, rado landą įstatymuose ir ja pasinaudojo.

„O įstatymuose mes tikrai nenumatysime kiekvienam žmogui atskiro įstatymo, kaip jis turi elgtis padaręs nusikaltimą. Padaręs nusikaltimą jis turi už jį atsakyti, prisiimti atsakomybę ir gyventi toliau, bet jis to nepadaro“, – vertino parlamentaras.

Sako, kad Žemaitaitis – didžiausias konservatorių fanas

Jis tikino, kad su Seimo liberalais išėjimas iš salės per R. Žemaitaičio priesaiką nebuvo suderintas, o konservatoriai, anot M. Maldeikio, apie išėjimą kalbėjo, bet bendro sprendimo dėl to nepriėmė. Esą gal kai kas iš konservatorių ir liko salėje.

„Taip, turbūt, yra žmonių, kurie liko, aš nežinau“, – pažymėjo M. Maldeikis.

Kaip žinia, ketvirtadienį prie Seimo vyks protestas prieš „Nemuno aušros“ įtraukimą į valdančiąją koaliciją. M. Maldeikis teigė, kad iki galo nežino, ar į protestą nueis.

Matas Maldeikis

„Aš norėčiau nueiti, bet nežinau, ar aš eisiu dėl paprastos priežasties: aš nenoriu, kad tai atrodytų, jog tai – konservatorių renginys. Kad vėl mes neturėtumėm įsivaizdavimo, kad konservatoriai kažką organizuoja. Aš noriu, kad tai atrodytų ir būtų pilietinė akcija be Tėvynės sąjungos veidų ir to nebūtų galima panaudoti kaip argumento diskusijai“, – dėstė politikas.

Jis patikino, kad protestas pavadinimu „Dešimt minučių tylos“ nėra organizuojamas konservatorių.

„Ne, Tėvynės sąjunga neorganizuoja. Aš nežinau, ką darys R. Žemaitaitis ir visi kiti, kai jau jie nebegalės mūsų alibi daryti <...>. O R. Žemaitaitis neišeina iš tos rolės. Jam pats baisiausias dalykas, kuris atsitiks tai, kai mūsų neliks. Jis didžiausias mūsų fanas. Jis gyvena su mumis valdžioje. Be mūsų valdžioje jis bus niekas“, – vertino M. Maldeikis.

„Delfi“ primena, kad antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužęs „Nemuno aušros“ lyderis R. Žemaitaitis buvo itin kritiškai įvertintas dėl to, kad ši partija buvo pakviesta į valdančiąją koaliciją. Ketvirtadienio vakarą prie Seimo vyks ir protestas.

Pirmadienį valdančiąją koaliciją sudarė Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), partija „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Valdančiąją koaliciją turėtų sudaryti 86 parlamentarai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (137)