Apie stabdomą ugdymo procesą jau pranešė Vilnius.

Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas išreiškė susirūpinimą, jog jei bus stabdoma mokyklų veikla, sustos ir kiti sektoriai. Nuotolinis mokymas, jo manymu, – dar ne šiandienai, esą dar nesame tam pasiruošę.

„Žinome, kad mokyklose trūksta kompiuterinių klasių, kad mokytojai išmaniąsias lentas naudoja prezentacijoms rodyti, yra elektroninių pratybų, kuriomis mažai kas naudojasi. Nemanau, kad esame pasirengę“, – abejojo K. Mikolajūnas.

Tėvai: sistema nepasiruošusi

Priemonių, technologijų yra, vaikai pasirengę, bet pati sistema dar ne. „Ne paslaptis, mokytojų amžiaus vidurkis – daugiau kaip penkiasdešimt metų, jie nėra pasirengę įsisavinti technologijų“, – svarstė jis ir pridūrė, jog tai yra opi problema – sustos ugdymas.

Kita vertus, anot K. Mikolajūno, pernai vykęs streikas parodė, kad galima prarasti ir mėnesį, iššvaistyti nemažai ugdymo laiko, ir tai – ne tragedija.

„Bet kalbama ir apie vaikų saugumą, už kurį atsako ugdymo įstaigos. Jos vykdo ne tik švietėjišką, socialinę funkciją, bet ir saugumo“, – teigė pašnekovas.

Kaip teigiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Delfi raštu pateiktuose atsakymuose, nusprendus neleisti vaiko į mokyklą ar darželį, jaunesni nei 6 metų vaikai arba vaikai su negalia atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius be objektyvios būtinybės neturėtų būti paliekami vieni, juos turėtų prižiūrėti arba suaugusieji, arba vyresni nei 14 metų paaugliai. Tai reiškia, kad mokinukai jau galėtų pabūti vieni namuose, o darželinukams reiktų priežiūros.

Paaiškino, kokias galimybes turi tėvai

Kaip rašoma SADM atsakymuose, sustabdžius ugdymo procesą tėvai turėtų kelias galimybes.

„Vienas iš tėvų arba vienintelis iš tėvų gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat – darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 m. ar vieni auginantys vaiką iki 14 m. arba neįgalų vaiką iki 18 m.“, – aiškina SADM.

Pasak ministerijos, vienas iš tėvų arba vienintelis iš tėvų taip pat gali pasiimti kasmetines apmokamas arba nemokamas atostogas.

Dar viena siūloma išeitis – vaiku galėtų pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys ir panašiai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, anot portalo LRT.lt, yra parengusi scenarijų, kaip būtų galima saugantis nuo koronaviruso laikinai uždaryti mokyklas, vaikų darželius, kitas ugdymo įstaigas. Ministras A. Monkevičius sako, kad sprendimai dėl šių prevencijos priemonių bus priimti dar šiandien.

Medikams pasiūlė žiūrėti kūrybiškai

Sveikatos apsaugos ministras komentuodamas situaciją dėl koronaviruso Seime, kol kas tiksliai negalėjo atsakyti, kur sustabdžius ugdymo procesą savo vaikus reikės dėti medikų bendruomenei.

A. Veryga pripažino, kad medikai esant ekstremaliai situacijai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ar pasiimti atostogų, todėl pasiūlė ieškoti kūrybingų sprendimų.

„Ten, kur ir dedame visi, kai būna vaikų atostogos vasarą. Turėsime organizuotis, galvoti. Tai vis dėlto yra ekstremali situacija, supraskime, kad turėsime kūrybiškai visi ieškoti sprendimų, – galvosime visokius variantus.

Aišku, medikai neturi tos prabangos, jiems, deja, šitoje situacijoje reikia dirbti. Turime kaimynus, senelius. Supraskime, kad tai nėra eilinė situacija. Turėsime susitelkti, būti pilietiški, kūrybiški, net neabejoju, kad sugalvos šeimos, ką daryti“, – sakė A. Veryga.

Surengs neeilinį posėdį

Vyriausybė organizuoja neeilinį posėdį, bus svarstomos kelios priemonės. Viena jų – dėl viešų renginių, tiek uždarų, tiek atvirų. Kita priemonė – ugdymo įstaigos, trečia – kelionės, skrydžiai.

Kitoks mokyklų darbo režimas galėtų trukti dvi savaites.

Kaip anksčiau žurnalistams sakė A. Monkevičius, jei ugdymo įstaigos dirba atostogų režimu, paprastai yra trumpinamas kitų, pavyzdžiui, vasaros atostogų, laikas. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga pranešė, kad palaiko ministro siūlymą dėl ugdymo proceso stabdymo.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žurnalistams Seime po susitikimo su opozicinių frakcijų atstovais sakė, jog maksimali izoliacija yra reikalinga, kad būtų galima valdyti viruso plitimą ir išvengti Italijos scenarijaus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (406)