Ž. Pacevičiaus atleidimui antradienį pritarė 50 Seimo narių, 11 balsavo „prieš“, susilaikė 4 parlamentarai. Likę biuleteniai buvo sugadinti.
STT direktorių pagal įstatymus Seimo sutikimu skiria ir atleidžia prezidentas.
Ž.Pacevičius būtų dar dirbęs, bet tik ne penkerius metus
Paklaustas, ką ketina toliau veikti, Ž. Pacevičius teigė kol kas pailsėsiąs, o vėliau galbūt dirbsiąs valstybiniame sektoriuje. Kol kas pareigūnas sakosi išeinąs į pensijas, nes jau yra sulaukęs pareigūnams taikomo pensinio amžiaus.
Pareigūnas užsimena, kad būtų sutikęs dar vadovauti STT, bet ne penkerius metus – tiek trunka vadovo kadencija.
„Galbūt jei nebūtų kadencijos, būtų kitoks terminas, tai galbūt... O dabar reikėtų antrai kadencijai eiti, tai penkeri metai, aš nusprendžiau, kad nenorėčiau penkerius metus dirbti tose pareigose“, - sakė Ž. Pacevičius.
„Antrai kadencijai pilnai aš tikrai nenorėjau sutikti dirbti. Darbas yra sunkus, o dabar toks laikotarpis, kai reikėtų pagalvoti apie kitokį darbą. Esu sakęs anksčiau, kad STT dirbu 15 metų, sistemoje išvis – daugiau nei 20 metų ir galvoju, kad dabar pats laikas pakeisti darbą. Aišku, naujos specialybės aš neįgysiu“, - pridūrė pareigūnas.
Jis nesutiko atskleisti, ką norėtų matyti savo įpėdiniu, tačiau svarstė, kad geriausia, jog STT vadovautų kas nors „iš sistemos“.
Paklaustas, kiek metų jam yra likę iki pareigūnų pensinio amžiaus, Ž. Pacevičius teigė, jog išeina į pensiją.
„Man jau neliko, aš jau į pensiją išeinu“, - sakė pareigūnas.
J.Veselka nesupranta, kodėl galima nenorėti dirbti STT vadovu
Prezidentės patarėjas Jonas Markevičius antradienį antrą kartą pristatė šalies vadovės Dalios Grybauskaitės dekretą dėl Ž. Pacevičiaus atleidimo. Jo teigimu, prezidentė dekretą dėl STT direktoriaus atleidimo pasirašė atsižvelgusi į Ž. Pacevičiaus prašymą pasitraukti iš užimamų pareigų pasibaigus penkerių metų kadencijai.
„Pagal STT įstatymą, direktorius skiriamas penkerių metų kadencijai. O šio įstatymo 12 straipsnio 1 punktas numato ir atskirą atleidimo pagrindą – pasibaigus kadencijai. Tokiu būdu paskirto direktoriaus kadencija ir įgaliojimai yra susieti. Atkreiptinas dėmesys, kad prezidentė pasirašė dekretą, atsižvelgdama į paties STT direktoriaus prašymą pasitraukti iš užimamų pareigų pasibaigus kadencijai“, - sakė prezidentės patarėjas J. Markevičius.
Kaip žinoma, Seimas rugsėjo 18 d. nepritarė Ž. Pacevičiaus atleidimui, nors jo penkerių metų kadencija baigiasi spalio 17 d. ir pareigūnas pats pasiprašė atleidžiamas iš pareigų. Tuomet parlamentarai abejojo, ar Ž. Pacevičius pats apsisprendė nebekandidatuoti į STT vadovus antrai kadencijai.
Pats Ž. Pacevičius susiklosčiusią situaciją pavadino absurdu: jo teigimu, norint skirti STT direktorių reikia asmens sutikimo eiti pareigas, tuo tarpu jis tokio noro nepareiškė.
Antradienį „tvarkietis“ Julius Veselka taip pat svarstė, kodėl Ž. Pacevičius gali nenorėti dirbti antrą kadenciją.
„Mano požiūriu, tai profesionalas, dirbantis pagal profesiją, turi norėti tęsti tai, kas pradėta. O čia nenori? Ar nenori dėl to, kad politinis elitas nenori, nes kaip kitaip? Savo profesijoje gi garbės reikalas užbaigti darbą, kuris pradėtas. Kur čia priežastys, man neaišku? Ar jis nori eiti dirbti kur nors į žemės ūkį?“, - klausė J. Veselka.