„Mes žiūrime realybei į akis ir žinome, kad nei šiame, nei, panašu, ateinančiame Seime daugumos partnerystės klausimu tikrai nebus, ir nereikia dėl to erzinti visuomenės ir nešti į Seimo salę teisės aktų projektų, kurie neturi galimybės būti priimti“, – trečiadienį LRT laidoje „Dienos tema“ teigė G. Paluckas.
„Aš manau, kad tas pamokas reikėjo išmokti ir kolegoms konservatoriams, ir Laisvės partijai, ir liberalams, na, galų gale, jeigu jie neišmoko, tai bent jau mes jas išmokom“, – pridūrė parlamentaras.
Anot jo, su partnerystės klausimu susijusias socialinės teisės problemas įmanoma spręsti ir kitais būdais.
„Jeigu kalbame apie partnerystę, tai šis siūlymas iš esmės sprendžia tam tikras socialines teises tos pačios lyties asmenų. Jas galima spręsti galbūt ir kitomis priemonėmis, tačiau tas priemones vis tiek reikia priimti“, – kalbėjo G. Paluckas.
Jis taip pat pripažino, kad Stambulo konvencijos klausimas reikalauja platesnės diskusijos, mat joje apibrėžiamos problemos ir jų sprendimo būdai jau yra perkelti į nacionalinės teisės lygmenį.
„Kalbant apie Stambulo konvenciją, čia yra šiek tiek sudėtingesnis dalykas, nes iš tikrųjų aptariamos tos problemos ir siūlomi sprendimo būdai jau yra perkelti į nacionalinę teisę, todėl sakyti, jog priėmus stambulo konvenciją kažkas kokybiškai pasikeis mūsų visuomenės santykiuose arba institucijų reakcijose į tas negeroves, tikrai negalėtume“, – teigė socdemas.
ELTA primena, kad šios kadencijos Seimas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą. Visgi, ar klausimas dar sugrįš į parlamento darbotvarkę, nėra aišku.
Šiuo projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.