„Dėl koalicijos ateities aš esu visiškai ramus“, – „Žinių radijui“ teigė G. Paluckas.

„Tikrai niekas čia niekur neišsivaikščios. Ir tikrai galiu nuraminti Lietuvos žmones – naujoji Vyriausybė pradeda savo darbus, labai rimtai į savo atsakomybes žiūri ir žinau, kad koalicijos partneriai taip pat labai rimtai į savo atsakomybes žiūri nepaisant to, kad kartais antraštėse nuskamba vienas ar kitas aštresnis pasisakymas“, – patikino jis.

Todėl politikas ragina nesureikšminti valdančiajai koalicijai priklausančių politikų viešoje erdvėje nuskambančių aštresnių pasisakymų. Pasak jo, tai tiesiog yra tam tikros derybinės pozicijos.

„Kažkas nori daugiau, kažkas nori greičiau, kažkas, turėdamas ir mažesnius skaičius savo frakcijoje, koalicijoje nori didesnės įtakos arba nori bent parodyti tą didesnę įtaką. Politikoje tai yra visiškai normalu, bet tai yra tam tikras foninis triukšmas, į kurį mažiau reikėtų kreipti dėmesį, nes jis neturi didelės įtakos veiklos kokybei“, – akcentavo G. Paluckas.

Sprendimą dėl R. Žemaitaičio teikimo į Seimo vicepirmininkus priims koalicinė taryba

Premjeras taip pat akcentuoja, kad sprendimą dėl R. Žemaitaičio delegavimo į Seimo vicepirmininko pareigas priims ne parlamento vadovas Saulius Skvernelis, o koalicinė taryba.

„Tuos sprendimus turi priimti koalicinė taryba – ne Saulius Skvernelis individualiai ar ne Remigijus Žemaitaitis. Tam yra nustatyta ginčų sprendimo arba svarstymo tvarka susitarime ir tai bus padaryta, tie klausimai bus išspręsti“, – pabrėžė G. Paluckas.

„Priimtų sprendimų koalicija turi laikytis, jie privalomi visiems. Jeigu kažkas nori ar mėgsta žaisti individualiai, gali tai daryti už koalicijos ribų. Kitaip aš nelabai įsivaizduoju, ką reiškia komandinis žaidimas ir įsipareigojimas įgyvendinti Vyriausybės programą“, – akcentavo jis.

G. Paluckas taip pat kartoja manąs, kad R. Žemaitaitis į Seimo vicepirmininko postą galės kandidatuoti po to, kai baigsis du naujai pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriuose figūruoja politikas.

„Iš tiesų kartais liežuvis pridaro politikams bėdų ir tie papildomi ikiteisminiai tyrimai, kurie atsirado, jie tikrai keičia tam tikras aplinkybes. Bet ikiteisminių tyrimų, pagal baudžiamąjį procesą, trukmė irgi yra ribota. Ir išsprendus šiuos klausimus koalicija tikrai galėtų ir turėtų svarstyti Remigijaus Žemaitaičio kandidatūrą, nes tokią teisę „Nemuno aušra“ pagal susitarimą tikrai turi“, – pabrėžė jis.

Trečiadienio rytą posėdžiavusi koalicinė taryba nusprendė „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio keliamus ultimatumus dėl Seimo vicepirmininko posto galima būtų spręsti rašytiniu sutarimu.

ELTA primena, kad pirmadienį „Nemuno aušros“ pirmininkas pareiškė kelsiantis klausimą dėl buvimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas. Antradienį jis patikino, kad tokie svarstymai yra pakankamai rimti.

Visgi, anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į Seimo vicepirmininko pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.

Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoje byla kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)