Apie penkių ministerijai pavaldžių įstaigų uždarymą pranešta praėjusią savaitę. Dvi iš jų - valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava“ ir Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda sako, kad ministerija pasirinko eiti lengviausiu, o dar ir kenkėjišku būdu – griauti.

„Ministrė mano, kad pašalins pastatą, pašalins ir problemą. Nieko panašaus. Problemos šaknys yra aiškios – tai peržiūrėkime veiklos modelį, finansavimą, tikslingumą ir tas šaknis galėsime išrauti be destrukcijos“, - sprendimą komentuoja V. Sanda.

Esminė problema, anot jo, buvo paini pakliuvimo į sanatoriją sistema. Pareigūnai, kuriems nustatyta diagnozė, pirmiausia turėjo ilgai laukti siuntimo iš VRM poliklinikos gydytojų, kurių - stygius. Gavę siuntimą, galiojantį vos mėnesį laiko, pareigūnai kreipėsi į sanatoriją, kad sužinotų, jog pasinaudoti juo galės po dvejų metų. Ilgas eiles sudarė komerciniai sanatorijos lankytojai, kurie įstaigai buvo naudingesni, nes VRM pareigūnų reabilitavimą finansavo neteisingai arba vėluodama.

„Ministrės siūlymas skirti pareigūnui krepšelį iš pažiūros gal ir nebloga idėja. Bet vargu ar ji pasiteisins. Pareigūnui pačiam renkantis sanatoriją greičiausiai už paslaugas reikės dar primokėti iš savo lėšų. Tai viena. Antra – pareigūnų darbo specifikos išmanymo civilėse reabilitavimo įstaigose galima nesitikėti“, - svarsto profesinės sąjungos vadovas.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščkekienė pasigenda tikslesnių duomenų apie tai, kiek siuntimų pareigūnams buvo išduota per pastaruosius ketverius metus. Taip pat - kaip reabilitacijos paslaugos pareigūnams bus geriau užtikrinamos likvidavus „Dainavos“ ir „Pušyno“ centrus.

Anot L. Soščekienės, profesinės sąjungos nesulaukė VRM atsakymo, kur ir kiek pareigūnai galės reabilituotis po centrų uždarymo. Ji teigia netikinti, kad didės reabilitacija pasinaudojančių pareigūnų skaičius, jeigu paslaugos bus finansuojamos taip kaip iki šiol.

„Lengva išeitis – tiesiog uždaryti įstaigą, kurioje pareigūnams teikiamos reabilitavimo paslaugos ir tai pateikti kaip vienintelį problemos sprendimo variantą. Tačiau niekur nedings tas reabilitacijos poreikis, kurį turime šiandien, ir jis tikrai yra nemažas. Mūsų manymu, turėtume ieškoti būdų sudaryti galimybes daugiau pareigūnų naudotis šiomis paslaugomis, taip išlaikant ir tobulinant įstaigą. Nebent ministerija mano, kad reabilitacija nėra svarbus ir reikalingas aspektas tikrai nelengvoje pareigūnų profesijoje?“,- svarsto pareigūnų federacijos pirmininkė L. Soščekienė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)