Tokią idėją pasiūlęs R. Duchnevičius teigė, jog nepaisant to, kad kai kam tai kelia šypseną, dalykas yra rimtas.
„Žmogus, kuris nesudaro bažnytinės santuokos, o eina į Civilinės metrikacijos skyrių ir sudaro civilinę santuoką, turbūt, kad jis norėtų, jog aukštesnis pareigūnas jį sutuoktų. O jeigu dar ir meras konkrečiai patinka žmogui, gal dėl to atvažiuotų ir į kitą savivaldybę“, – argumentus vardijo Vilniaus rajono meras.
LNK žinių kalbinti vilniečiai tokią idėją kaip ir palaikė, kartu teigė, jog patys nepamena, kas juos sutuokė Civilinės metrikacijos skyriuje.
„Bet ar ten būtų stovėjęs meras, ar kitas asmuo, tai jokio skirtumo“, – kalbėjo viena vilnietė.
Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolanta Kuzmienė teigė, jog teisės aktai nenumato išimties.
„Yra reglamentuojama, kad santuokas registruoja arba Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai, arba konsulinių įstaigų pareigūnai“, – sakė ji.
Anot Vilniaus rajono mero R. Duchnevičiaus merai tuokia ir užsienyje: Lenkijoje, Belgijoje, tai galbūt ir Lietuvai atėjo laikas.
„Kai kurie žmonės tikrai norėtų tuo pasinaudoti“, – tikino jis.
Tačiau tokia idėja ne visiems atrodo patraukli.
„Bet nesinorėtų šeimos su politika maišyti“, – kalbėjo vienas vilnietis.
R. Duchnevičius tikisi, kad santuokos sudarymo ceremonijoje dalyvaujant merui yra kur kas patrauklesnė.
„Tai yra puiki proga patrauklinti ir turizmą, atvažiavimą žmonių iš kitų savivaldybių, reprezentacinėse vietose įforminame santuokas“, – kalbėjo Vilniaus rajono meras R. Duchnevičius.
O ir santuokų, anot R. Duchnevičiaus, gali padaugėti.
„Priklausomai nuo to, ar žavūs ir patrauklūs būtų merai ir merienės“, – teigė Vilniaus rajono meras.
Jeigu būtų galima pasirinkti bet kurį merą, įdomu, prie kurio nusidriektų ilgiausia eilė? Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska juokavo, kad tai yra klausimas visuomenei.
Ji teigė, jog jau sulaukė kreipimosi raštu, pastaroji kreipsis į Savivaldybių asociaciją ir vertins, ar pokyčio reikia.
„Pirmasis žingsnis būtų sužinoti, ar visos savivaldybės pritaria“, – kalbėjo teisingumo ministrė.
Viena vilnietė svarstė, jog garbingų svečių, kurių nepažįsti pakvietimas į savo šventę jai neturėtų jokios įtakos.
Ar jaunavedžiams užsisakyti merą kainuotų ir kiek?
„Mero įkainis galbūt ir būtų brangesnis“, – svarstė R. Duchnevičius.
Dabar jeigu jaunieji registruoja santuoką civilinės metrikacijos skyriuje, tai sumoka 30 eurų, o jeigu santuoka yra išvykstamoji – 70 eurų.
„Tai yra ir papildomas lėšų surinkimas į savivaldybės biudžetą. Mes visokeriopai žiūrime. Aišku, pinigų mes čia neužsidirbinėsime iš žmonių, bet to solidumo suteikti tai tikrai galime“, – svarstė R. Duchnevičius.
Savivaldybių asociacijos laikinasis prezidentas Audrius Klišonis teigė, jog kaip ir žavisi R. Duchnevičiaus idėja. Tačiau pabrėžė, jog meras turi savo funkcijas
„Bet manau, kad leiskime tai atlikti tiems žmonės, kurie tam yra skirti. Meras turi savo funkcijas“, – kalbėjo A. Klišonis.
Anot jo, jeigu meras ne tik būna, bet ir dirba meru, darbotvarkė ir taip yra įtempta, tenka dirbti savaitgaliais: gausu renginių, susitikimų su bendruomenėmis ir svečiais.
„Įsivesti dar vieną pareigą... Juk mero darbotvarkė irgi yra ta, kuri keičiasi, o žmonės savo vestuves, kaip vieną iš svarbiausių gyvenimo švenčių planuoja prieš metus. Tad nemanau, kad būtų solidu žmones nuvilti“, – svarstė A. Klišonis.
Pašnekovas svarstė, jog galbūt mažoje savivaldybėje tokia idėja dar ir įmanoma, bet neįsivaizduoja, kaip tai atrodytų didmiesčiuose.
„Maksimalizmas yra geras dalykas, ypač jauniems žmonėms“, – R. Duchnevičiaus pasiūlytą idėją įvertino A. Klišonis.
Visą LNK žinių reportažą žiūrėkite čia: