Sumanė „patikrinti“ sugyventinę
Byla Tauragės apylinkės Šilutės teismo rūmuose išnagrinėta šių metų liepos 3 dieną. Teismas nustatė, kad D. B., būdamas savo namuose vasario 12 dieną, pasinaudodamas mobiliojo ryšio operatoriaus UAB „Tele2“ telefono numeriu, iš savo mobiliojo ryšio telefono „Apple iPhone 11“, internetiniame tinklapyje www.elenta.lt, šmeižė M. V. Vyras paskleisdė apie moterį tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri ją paniekino, pažemino, pakirto pasitikėjimą ja.
Vyras įkėlė skelbimą, kad neva M. V. teikia seksualines paslaugas ir įkeldamas skelbimą nurodė jos telefono numerį.
Kaltinamasis D. B. dėl pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai. Jis nurodė, kad šiemet vasario mėnesį Šilutėje nusipirko „Tele2 pildyk“ SIM kortelę, ją įsidėjo į telefoną, kurio jau nebeturi, nes jį sudaužė ir išmetė.
Vyras prisipažino, kad kortelę nusipirko tam, jog iš jos galėtų internetiniame tinklapyje www.elenta.lt įdėti skelbimą apie M. V., kuri tuo metu buvo jo sugyventinė. Skelbime nurodė: „ieškau vyrukų už paramėlę“ ir M. V. telefono numerį. Skelbimą esą įdėjo todėl, kad norėjo patikrinti ar M. V. susitiks su nepažįstamais vyrais. Apie įdėtą skelbimą sugyventinė nežinojo. Dėl savo poelgio vyras gailėjosi.
Šiemet kovo mėnesį pora išsiskyrė ir nebendrauja.
Pradėjo skambinti nepažįstami vyrai
Nukentėjusioji M. V. teismui nurodė, kad vasario 12 dieną jai paskambino nežinomas asmuo iš nežinomo numerio. Jis sakė radęs internetinėje svetainėje „eLenta.lt“ skelbimą apie tai, jog ši norinti bendrauti su vyriškos lyties asmenimis už paramą.
Tada jai pradėjo skambinti ir rašyti SMS žinutes ir daugiau nepažįstamų vyrų, siūlydami susitikti. Įėjusi į nurodytą internetinę svetainę moteris rado sukurtą anketą, kurioje buvo nurodytas jos telefono numeris ir amžius, taip pat kad ji ieško vyrų už paramą.
Dėl tokio šmeižiančio skelbimo moteris pasijuto paniekinta, pažeminta, jai buvo padaryta moralinė žala. Tačiau kadangi šiuo metu daugiau niekas jai neberašinėja ir nebeskambina, civilinio ieškinio ji nereiškė.
Sumokės 2000 Eur baudą
Teismas D. B. pripažino kaltu padarius nusikaltimą ir paskyrė jam 2000 Eur baudą, kurią jis turi sumokėti per du mėnesius. Nesumokėjus baudos per nurodytą laiką į nurodytą sąskaitą, bauda bus išieškota priverstinai.
D. B. buvo paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, bet ji panaikinta baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus.
Kaltinamasis turi teisę, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų, nuo šio įsakymo gavimo, paduoti teismui, surašiusiam teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka.
Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.