Ant Klaipėdos pietinėje dalyje įrengtame parke pastatyto paminklo, anot pranešimo, Sąjūdžio 20-iui yra užrašas: "Šis parkas pavadintas Sąjūdžio vardu minint Lietuvos atgimimo 20-ąsias metines. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. Skulptorius Stasys Mišeikis, architektas Romas Marčius".

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio inspektoriai nustatė, kad postamentui panaudota ikikarinio senovinio antkapinio paminklo dalis. Anot pranešimo, ji 2007 metais buvo atkasta ir eksponuota buvusių kapinių teritorijoje Martyno Mažvydo skulptūrų parke, kol 2008 metais iš ten paslaptingai dingo.

Kultūros paveldo departamentas išsiuntė privalomą nurodymą Klaipėdos savivaldybės administracijai nedelsiant grąžinti senovinį postamentą į jo istorinę vietą senosiose kapinėse.

Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininkas Artūras Šulcas ketvirtadienį BNS sakė apie šį paveldosaugininkų sprendimą nieko negirdėjęs.

"Man tikrai nieko nežinoma. Mes buvome iniciatyvininkai, sudarėme sutartį su S.Mišeikiu (...) Iš kur jis ėmė medžiagą, mes nežinome. Dar to betrūko, kad mes tikrintume, iš kur jis ėmė granitą, marmurą", - sakė A.Šulcas.

Architektas S.Mišeikis stebėjosi tokiu Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjo konservatoriaus Naglio Puteikio, kurio vardu ir buvo išplatintas pranešimas spaudai, žingsniu.

"Aš niekada nebūčiau patikėjęs, kad tai įmanoma, o tas ponas Puteikis pradėjo viesulą (...) Ką gali toks įtūžęs žmogus laimėti?" - BNS sakė architektas, įvardindamas konservatorių kaip skandalų karvedį.

Pasak S.Mišeikio, jis akmenį, dėl kurio kilo triukšmas, pasiėmė iš skulptūrų parko, gavęs leidimą. Akmuo, anot architekto, buvo naudojamas kaip kanalizacijos šulinio dangtis.

"Mūsų organizacija (Mažosios Lietuvos istorijos muziejus - BNS) prižiūri skulptūrų parką. Aš aptikau akmenį, juo buvo uždengtas kanalizacijos šulinys (...) Aš to akmens neapkaliau. Jeigu kas nors pergyvena, tegul pasiima. Aš gi ne toks kvailas, kad nuplėščiau nuo kokio fundamento", - sakė architektas.

Senosios Klaipėdos kapinės buvo įsteigtos 1820 m., jose laidoti žymūs miesto žmonės.

1975 m. vietoj buvusių kapinių įrengtas M.Mažvydo vardo šiuolaikinių skulptūrų parkas.

Šiuo metu 10 ha parko teritorijoje eksponuojami 117 įvairios tematikos meniniai darbai, kuriuos sukūrė 54 skulptoriai.

Dalis istorinių kapinių senųjų antkapių bei jų liekanų išliko.

Šaltinis
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją