Šiuo atveju Panevėžio vadovai nemato kitos išeities, kaip tik kreiptis į Seimą ir Vyriausybę dėl kai kurių įstatymų pataisų. Tai „Panevėžio balsui“ vakar patvirtino miesto mero pavaduotojas Ramūnas Vyžintas.


Nuomonės nesutapo

Praėjusią savaitę „Panevėžio balsas“ rašė, kad daugelyje miesto švietimo įstaigų dirba nemažai pensininkų bei ne vienai jų vadovauja pensinio amžiaus žmonės. Žurnalistai išsiaiškino, kad lopšelyje-darželyje „Pušynėlis“ naktine sarge dirba 81-erių metų moteris, tačiau su ja nutraukti darbo santykių direktorė negali – neturi teisinių svertų.

Dauguma šį straipsnį skaičiusių žmonių piktinosi, kad pensininkai, jau turintys nuolatinį pragyvenimo šaltinį, laikosi įsikibę darbo vietų ir jų darbo neturinčiam jaunimui neužleidžia, kad šie užsidirbtų sau ir vaikams. Tik mažesnioji dalis gynė pensininkus ir įrodinėjo, kad jei valstybei gali vadovauti aštuoniasdešimtmetis prezidentas, kodėl jo bendraamžis negali dirbti sargu.

Skirtinga tvarka

„Panevėžio balsui“ pasiteiravus, kokie planai rengiami šiai problemai spręsti, vicemeras R.Vyžintas atsakė, kad kol kas jokių konkrečių sprendimų nėra. Pasak jo, galutinį žodį turėtų tarti Taryba. Tačiau Savivaldybėje jau pradėta svarstyti galimybė kreiptis į aukščiausius šalies valdymo organus, kad šie peržiūrėtų įstatymų bazę.

Mero pavaduotojas atkreipė dėmesį į tai, kad valstybės tarnyboje nustatytas 65-erių metų amžiaus cenzas ir, jei darbuotojas yra labai reikalingas, jo kadencija kasmet gali būti pratęsiama dar metams. Tačiau biudžetinėse įstaigose tokia tvarka negalioja – ten vadovų amžius neribojamas.

Reikia lankstumo

„Jei būtų ekonominio pakilimo metai, galėtume pensininkams tik padėkoti, kad šie dirba, – sakė R.Vyžintas. – Tačiau sunkmečiu, kai nedarbo lygis jau perkopė 10 procentų, skubiai turime ieškoti išeities. Negerai, kad vieną pragyvenimo šaltinį turintis garbaus amžiaus žmogus dirba, o bakalauro diplomą gavęs jaunuolis negauna nė valytojo vietos, turime kažką daryti. Negalima leisti, kad paskutiniai jauni žmonės išvyktų į užsienį, nes gali atsitikti taip, kad nebebus kam tų pensijų uždirbti. Valstybė turėtų lanksčiau reaguoti į šią problemą ir nors laikinai, kol baigsis sunkmetis, imtis priemonių. Konkrečių siūlymų dar neturime, tačiau kodėl nepadarius panašiai kaip valstybės tarnyboje?“

R.Vyžinto teigimu, sprendžiant biudžeto išlaidų mažinimo klausimus reikėtų įvertinti ir neefektyviai biudžetinėse įstaigose dirbančių sargų, valytojų, skalbėjų, valgyklų ir kitų tarnybų darbą. Gal būtų įmanoma kai ką centralizuoti, kooperuoti.

Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės