Departamento duomenimis, 2018–2019 mokslo metų pradžioje šalies mokymo įstaigose mokėsi ir studijavo 468 tūkst. mokinių ir studentų – tai yra 3,7 proc. mažiau, nei metais anksčiau.

Labiausiai, 7,9 tūkstančiais arba beveik penktadaliu, sumažėjo besimokančių profesinėse įstaigose – šių moksleivių pernai rugsėjį buvo 34,2 tūkstančio.

Moksleivių bendrojo ugdymo mokyklose per metus sumažėjo beveik 4 tūkstančiais – nuo 326,1 tūkst. iki 322,3 tūkst., pačių mokyklų - 36-iomis (buvo 1 125, liko 1 089). Labiausiai sumažėjo 11-12 klasių moksleivių (3,4 tūkst.), tuo metu pradinukų skaičius, lyginant su 2017-ųjų mokslo metais, išaugo 1,1 tūkstančiu.

Studentų skaičius universitetuose per metus sumažėjo 5 tūkstančiais (iki 77,3 tūkst.), kolegijose – 1,5 tūkst. (iki 33,9 tūkst.).

Kaip BNS sakė departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus specialistė Birutė Stolytė, moksleivių bendrojo ugdymo mokyklose kasmet mažėja dėl mažėjančio gimstamumo ir emigracijos.

„Dėl aukštųjų mokyklų reikėtų klausti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, tačiau nemažai Lietuvos piliečių išvyksta studijuoti į užsienį – Eurostato duomenimis, apie 8 tūkstančius kasmet. Dėl profesinių mokyklų, įtakos taip pat turi gimstamumo mažėjimas, bet galbūt tai vyksta ir dėl imigracijos, kai daug darbininkiškų profesijų žmonių atvyksta iš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos“, – teigė B. Stolytė.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)