Kaip pati sakė medikams, ji net nepagalvojo, kad actas toks stiprus, be to, buvo supiltas į tokį pat buteliuką, kaip silpnas.

Acto esencija parduodama ir tokiais pat buteliukais, kaip mineralinis vanduo, todėl daug kas supainioja,“ – DELFI sakė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėja Gabija Dragelytė.

Kai kalbėjomės, skyriuje kaip tik gulėjo pacientas, gurkštelėjęs acto esancijos. Galvojo, kad mineralinis vanduo.

„Actas – tai korozinė medžiaga, rūgštis, kuri stipriai nudegina burnos, stemplės gleivinę, padarydama labai dideles žaizdas. Pacientui, kurį minėjau, gyjant toms žaizdoms sulipo stemplė. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nekaltas dalykas, tačiau iš tiesų didelės koncentracijos acto, sieros ar bet kokia kita rūgštis labai pavojinga“, – įspėjo skyriaus vedėja G. Dragelytė

Pasak daktarės, per Kūčias, Kalėdas ir Naujųjų sutiktuves padaugėja ir apsinuodijimų konservuotais grybais, kurių stiklainėlius žmonės atidaro per šventes.

„Gali būti ir labai geri grybai, tinkamai paruošti baravykai, tačiau viską pagadina įsimaišiusi žalsvoji musmirė, įpjaustyta kaip ūmėdė. Universalaus patarimo, kaip neapsinuodyti tokiais grybais nėra, nebent patarčiau blogai pasijutus kreiptis į medikus“, – sakė Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėja.

Gabija Dragelytė

Kalėdiniu laikotarpiu padaugėja ne tik apsinuodijimų maistu, bet ypač – alkoholiu. „Jei per parą į mūsų ligoninės priėmimą vidutiniškai kreipiasi po 300 pacientų, 30 proc. jų patenka į Apsinuodijimų skyrių. Taigi, mums ir traumatologams šventės – darbymetis“, – sakė G. Dragelytė, patardama bandyti švęsti be alkoholio arba su minimaliu jo kiekiu.

DELFI primena, jog Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriuje teikiamos specializuotos klinikinės toksikologijos paslaugos. Čia patenka pacientai iš visos Lietuvos, kuriems reikalinga skubi pagalba sunkiais, sudėtingais ir komplikuotais įvairių apsinuodijimų atvejais.

Kaip rodo statistika, dažniausiai apsinuodijama alkoholiu ir jo surogatais, vaistais, narkotikais. Retesni apsinuodijimai įvairiais buitinės chemijos produktais, smalkėmis, grybais, gyvačių įkandimai ir kita. Be nespecifinių gydymo priemonių šiame skyriuje taikomas gydymas priešnuodžiais, naudojami estrakorporinės detoksikacijos metodai – hemodializė, hemodiafiltracija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (80)