„Ekspertai svarstys galimus tolesnius pandemijos plitimo ir valdymo modelius – kokio lygio esant populiacijos imunizacijai (vakcinacija ir natūraliai įgytas imunitetas kartu), pandemijos plitimo rodikliams, lovų ligoninėse ir reanimacijos skyrių užimtumui jau galima planuoti grįžimą į įprastą gyvenimo su COVID-19, kaip sezonine liga, ritmą“, – BNS teigė premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Pasak jos, taip pat bus tariamasi ir dėl imunizacijos palaikymo.

„Kada ir kiek dozių skiepyti persirgusius COVID-19“, – teigė R. Jakilatienė.

Šiuo metu sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka gali būti skiepijami seniau nei prieš pusmetį persirgę COVID-19 asmenys.

Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta BNS sakė, kad ekspertai turėtų diskutuoti ir dėl skiepijimo strategijos „AstraZeneca“ vakcina – ar ja skiepyti ir jaunesnius žmones.

Kaip anksčiau spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) direktorius Gytis Andrulionis, tam prielaidas šalyje sudaro papildomai atlikta Europos vaistų (EVA) agentūros šio preparato naudos ir rizikos analizė.

Tokį tyrimą pavedė atlikti Europos Komisija po to, kai EVA balandžio pradžioje pareiškė, kad neįprastų kraujo krešulių susidarymas turėtų būti pažymėtas kaip „labai retas“ „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso šalutinis poveikis.

Papildoma analizė, anot VVKT vadovo, parodė, kad jaunesnių – 20–29 ir 30–39 metų – žmonių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina gali būti persvarstytas atsižvelgiant į sergamumą šalyje, gydymą ligoninėse ir kitų vakcinų prieinamumą.

Remiantis šiuo Europos vaistų agentūros tyrimu, „AstraZeneca“ vakcinos nauda didėja su skiepijamų asmenų amžiumi ir prastėjant epidemiologinei situacijai šalyse.

Pavyzdžiui, esant tiek mažam, tiek vidutiniam, tiek aukštam sergamumui, visose amžiaus grupėse vakcina padėjo išvengti daugiau gydymo ligoninėse atvejų, nei nustatyta neįprastų kraujo krešulių atvejų.

Panaši situacija ir vertinant gydymą reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Visose amžiaus grupėse vakcina padėjo išvengti daugiau tokio gydymo esant vidutiniam ir aukštam sergamumui, o esant mažam sergamumui – gydymo reanimacijoje vyresniems nei 60 metų žmonėms.

Jaunesnių asmenų grupėje žemo sergamumo atveju dažniau registruota neįprastų krešulių atvejų, nei išvengto gydymo reanimacijos skyriuose.

Vertinant mirtis nuo COVID-19, vyresniems nei 30 metų asmenims vakcina to padėjo išvengti esant aukštam ir vidutiniam sergamumui, o vyresniems nei 60 metų ir esant žemam sergamumui.

Ši Europos vaistų agentūros analizė atlikta, remiantis skaičiavimu, jog „AstraZeneca“ efektyvumas siekia 80 procentų.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (255)