Gegužės 21 d. devynių mėnesių tarnybą baigė ir į atsargą išleisti beveik 500 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.
Jie buvo pirmieji, kurie pernai rugpjūtį atėjo į sugrąžintą pradinę privalomąją karo tarnybą.

„Mums svarbus buvo jūsų sprendimas ateiti savanoriškai. Džiaugiuosi, kad atlaikėte visus išbandymus ir tapote tikrais kariais, kuriais didžiuojamės. Tik tada, kai kariai turi motyvaciją, žino, ką reiškia mylėti tėvynę ir dėl jos aukotis, tada ir priešas žino, kad čia geriau su nedraugiškais ketinimais neiti, o draugų mes visada laukiame“, – iškilmingoje ceremonijoje kalbėjo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sėkmingai tarnybą baigusius pirmuosius šauktinius, savanoriškai pasirinkusius atlikti pareigą tėvynei, sveikino ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, bataliono vadovybė. Šventėje dalyvavo ir karių artimieji, draugai.

Pernai rugpjūčio 24 dieną tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione pradėjo 495 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, tarp jų – 19 merginų, kurios visos tarnybą ir baigė.

Apie 120 kariais tapusių šauktinių ketina tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje ir stoti į profesinę karo tarnybą. Dragūnų batalione toliau tarnauti ketina per 50 karių. Keli kariai, kurie turi aukštąjį išsilavinimą, ketina tapti profesinės karo tarnybos kariais po karininkų kursų. Kiti turi planų studijuoti Lietuvos karo akademijoje.

„Šiandien Lietuvai yra labai svarbi diena, nes išleidžiame į atsargą pirmąją savanorių laidą, kuri garbingai atlaikė visus išbandymus. Šie savanoriai – mūsų gražiausias pavyzdys, kad šauktinių kariuomenė pasiteisino, kad mūsų žmonės tai priima labai gerai, nes visi šauktiniai pernai buvo savanoriai. Tai turime ir šiemet. Dabar jau yra 3350 savanorių, kurie nori atlikti privalomąją karo tarnybą, o šiemet tikimės pašaukti apie 3500 šauktinių. Taigi, matome entuziazmą, pasitikėjimą valstybė, kariuomene, žmonių patriotišką nusiteikimą ginti valstybės ir mokytis tai daryti“, – žurnalistams kalbėjo D Grybauskaitė.

Anot jos, Dragūnų batalionas ir pirmoji šauktinių laida parodė, kad Lietuva yra kultūringos ir kokybiškos kariuomenės šalis. „Mes vystomės panašiai, kaip mūsų regiono šalys, pavyzdžiui, Danija, Norvegija, kuriose taip pat yra mišrios kariuomenės. Labai džiugina tai, kad žmonės pasitiki Lietuvos kariuomene, kad nebijo į ją eiti, leisti savo vaikų. Taip mes ruošiame ne tik kariuomenės užpildymą, bet ir rezervą. Jie bus atrama mums, jei reikės grėsmių akivaizdoje priimti rimtesnius sprendimus ir iššūkius“, – teigė Prezidentė.

Paklausta, ar pastaruoju metu Lietuvos kariuomenėje nutikę įvykiai, kai mirė vienas karys, kiti skundžiasi maisto kokybe, gyvenimo sąlygomis, neatbaidys žmonių ateiti į kariuomenę, D. Grybauskaitė išdėstė savo poziciją: „ Mirtis buvo viena ir tai tikrai tragiška žinia. Deja, visada visur gali kažkas nutikti. Mirties priežastis nėra detaliai detalizuojama, bet tiek, kiek mums lemta žinoti, kario mirties priežastis nėra buvimas kariuomenėje. O visos kitos sąlygos yra geros. Bet koks propagandinis šmeižimas dėl maisto, kitų sąlygų yra netiesa. Pati daug kartų lankiausi daliniuose apie tai iš anksto neįspėjusi, kad nebūtų specialaus pasiruošimo, ir galiu pasakyti, kad maistas tikrai geras, neturime jokių nusiskundimų. Visa kita yra tik mėginimas supriešinti visuomenę ir kariuomenę, ją apšmeižti. Taip ir žiūrėčiau į tą propagandinį suktuką, kuris kartais išsukamas“.

Visi tarnybą baigę Dragūnų bataliono šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Naujieji šauktiniai – apie 500 karių – į Dragūnų batalioną atvyksta gegužės 27 dieną, kai Mokomajame pulke Rukloje baigs aštuonių savaičių bazinius karinius mokymus.

Kiti, praėjusių metų rugsėjo 21–22 d. tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionuose pradėję apie 600 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, į atsargą bus išleisti birželio antroje pusėje.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino pernai kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1818)