Ministrų kabinetui gruodžio pabaigoje paskelbus, kad ši įranga kelia potencialią grėsmę Lietuvos saugumui, ji iš svarbiausių sistemų pašalinta per mėnesį, nors tam ir buvo numatyta 90 dienų, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Šiuo metu visi Ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojai nebenaudoja arba yra pašalinę šią programinę įrangą“, – rašoma BNS perduotame laikinojo Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovo Ryčio Rainio komentare.

Minimos infrastruktūros sąrašas yra įslaptintas, jis gali apimti valstybinius ir privačius energetikos, finansų sistemos, transporto, komunikacijų ir kitų sektorių IT sistemų valdytojus.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras buvo anksčiau nustatęs, kad „Kaspersky Lab“ programine įranga naudojasi iki 5 proc. valstybinių institucijų ir įstaigų.

Jo duomenimis, po Vyriausybės sprendimo penktadalis šių institucijų jau pašalino minėtos bendrovės programinę įrangą ir pakeitė ją kita, o dauguma „Kaspersky“ tebenaudojančių organizacijų yra savivaldybių įstaigos.

„Kaspersky Lab“ – tai Rusijoje įsikūrusi IT kompanija, ji yra viena didžiausių pasaulio kibernetinio saugumo ir antivirusinių programų produktų gamintojų.

Nerimas dėl šios įmonės produkcijos išaugo Jungtinėms Valstijoms pernai paskelbus, kad bendrovė gali bendradarbiauti su Rusijos žvalgyba. JAV vyriausybė pernai rugsėjį uždraudė civilinėms institucijoms naudoti „Kaspersky“ įrangą, o pati bendrovė šį sprendimą apskundė teismui.

Po Lietuvos sprendimo įmonė pareiškė atsidūrusi geopolitinės kovos centre ir nesanti susijusi su jokios šalies Vyriausybe.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (80)