„Esu ne kartą sakiusi ir pabrėžusi, kad šiuo metu svarbiausia užduotis valdančiajai daugumai – susitelkti į Vyriausybės programos įgyvendinimą, rengti priemonių planą su konkrečiais veiksmais ir spręsti susikaupusias valstybėje problemas. Lietuvos žmonės laukia darbų, kurie keistų jų gyvenimus į gera, o Vyriausybė patvirtinta ir jau pradėjo darbus. Tai dabar yra svarbiausia“, – komentare raštu Eltai teigė V. Blinkevičiūtė.
„Tikrai reiktų kuo mažiau viešų emocingų pareiškimų, neapgalvotų replikų, pasikarščiavimų. Manau, toks elgesys nieko nepuošia. Visus nesutarimus juk galima išspręsti tarpusavyje koalicijoje diskutuojant ir pagarbiai tariantis“, – dėstė LSDP lyderė.
V. Blinkevičiūtė patikino – išspręsti klausimus dėl koalicijos sutarimo bus skiriama tiek laiko, kiek tik prireiks.
„Apie tai, kaip dirbame ir ką padarysime, esame aptarę koalicijos sutartyje ir Vyriausybės programoje. Tai – du kelrodžiai, kuriais ir reikia vadovautis. Ieškome konstruktyvaus sprendimo ir neabejoju, kad sutarimą rasime. Ir jo paieškai skirsime laiko tiek, kiek reikės“, – pridūrė socialdemokratė.
ELTA primena, kad trečiadienį koalicinė taryba aptarinėjo situaciją dėl R. Žemaitaičio pareiškimų apie galimą „Nemuno aušros“ pasitraukimą iš valdančiosios daugumos.
Pirmadienį „Nemuno aušros“ pirmininkas pareiškė kelsiantis klausimą dėl buvimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas. Antradienį jis patikino, kad tokie svarstymai yra pakankamai rimti.
Visgi, anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į Seimo vicepirmininko pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.
Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoje byla kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
Paluckas: koalicinė taryba aptarė situaciją dėl „Nemuno aušros“, sprendimų kol kas nėra
„Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio ultimatumus dėl pasitraukimo iš valdančiosios daugumos aptarusi koalicinė taryba tęs diskusijas šiuo klausimu, sako premjeras Gintautas Paluckas. Anot jo, kol kas valdančiųjų atstovai nepriėmė konkretaus sprendimo, kaip reikėtų spręsti „aušriečių“ keliamas problemas dėl esą pažeistos koalicinės sutarties. Tačiau, pažymėjo ministras pirmininkas, galimi įvairūs sprendiniai.
„Šiandien vyksta labai konstruktyvi diskusija. Apie pačią situaciją, apie jos galimus sprendimo būdus. Diskusija tęsiasi. Kai bus priimti kažkokie sprendimai – bus visuomenė informuota“, – trečiadienį po koalicinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė G. Paluckas.
„Judame į priekį, nuotaika konstruktyvi, yra įvairių sprendimų ant stalo“, – pridūrė jis, neatskleisdamas, kokie yra galimi problemos sprendiniai.
Premjeras pažymėjo – koalicinėje sutartyje yra numatyta tvarka, kaip turėtų būti sprendžiami nesutarimai tarp valdančiosios daugumos partnerių. Jos, anot socialdemokrato, ir bus laikomasi.
„Turime nemažai patirties bendravimo, bendradarbiavimo koaliciniuose formatuose. Kartais būna daugiau aistros, kartais mažiau. Bet ir koaliciniame susitarime numatyta tam tikra ginčų sprendimo tvarka“, – dėstė G. Paluckas.
„Kai bus padėtas ant stalo sulygtas sprendimas, koalicinė taryba jį priims ir tas sprendimas bus visiems koalicijos partneriams privalomas“, – pažymėjo jis.
Visgi, klausiamas, ar R. Žemaitaitis galėtų tapti Seimo vicepirmininku, G. Paluckas tiesiai neatsako, tik pažymi, kad „Nemuno aušrai“ priklauso dar vienas parlamento pirmininko pavaduotojo postas.
Neatsako, kad koalicijos lyderiai buvo sutarę dėl R. Žemaitaičio kandidatūros
R. Žemaitaitis kiek anksčiau tikino, kad valdančiosios daugumos lyderiai dar iki koalicinės sutarties pasirašymo sutarė, kad „Nemuno aušros“ lyderis taps Seimo vicepirmininku.
Ar buvo toks žodinis sutarimas, G. Paluckas neatsako.
„Bėgti atgal ir mėginti įvertinti, kas su kuo ir kaip kalbėjo... Susitarimai, jeigu jie yra žodiniai ir kažkokie buvo, ar kažkas įgyvendinta ar ne – lieka tų žmonių, kurie šnekėjosi, galvoje ir sąžinėje. Jeigu išsiskiria pozicijos, tos pozicijos yra tvirtinamos koalicijos taryboje“, – kalbėjo premjeras, nepatvirtindamas apie menamą trijų lyderių susitarimą.