„Delfi“ trumpai apžvelgė, kaip šios dvi istorijos rutuliojosi.

Prieš aštuoniolika metų – vakarėlis su nuoga moterimi

Rimantas Mockus

TV3 televizija skelbė, kad 2006 metų rudenį švęstas Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Ekologijos ir teisės pažeidimų skyriaus vadovo Algimanto Minkausko gimtadienis, o jame policijos pareigūnams striptizą šoko ir juos kitaip linksmino merginos, parsiduodančios už pinigus. R. Mockus tuo metu buvo minėto skyriaus pareigūnas.

Kas šiandien nutiko: svarbiausi įvykiai

  • Teisingumo ministerijai vadovauti pradėjęs R. Mockus prieš 20 metų galėjo dalyvauti vakarėlyje su prostitutėmis;

  • Kaip nurodė TV3 žinios, R. Mockus tokiame vakarėlyje galėjo dalyvavo 2006 metais;

  • Antradienį ministras pripažino, kad dalyvavo minėtame renginyje, tačiau, jo teigimu, privačiame vakare dalyvavo ne prostitutė, bet šokėja;

  • Savo ruožtu Prezidentūra, reaguodama į viešojoje erdvėje iškilusią istoriją, pažymėjo, kad ministras turi išsklaidyti kilusias abejones dėl jo praeities;

  • Žemaitaitis pareiškė kelsiantis klausimą dėl buvimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas.

Iš pradžių ministras nenoriai kalbėjo apie paviešinto įvykio detales, tačiau galiausiai pripažino, jog tokiame vakarėlyje dalyvavo. Vis dėlto, jis aiškino, kad vėliau išplatintose nuotraukose matoma moteris buvo ne prostitutė, o striptizo šokėja.

R. Mockus taip pat sakė, kad apie šį jaunystės paklydimą, prieš tampant ministru, buvo užsiminęs ir jį delegavusiam R. Žemaitaičiui.

„Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis tikino, kad „aušriečių“ frakcijos posėdyje Seime apsilankęs teisingumo ministras R. Mockus išsklaidė abejones dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie jo dalyvavimą prieš porą dešimtmečių vykusiame skandalingame vakarėlyje. Politikas akcentuoja, kad jaunystės istorijų nereikėtų pernelyg sureikšminti.

„Aišku, išsklaidytos abejonės. Grįžkime mes prieš 20 metų, kai buvome jauni studentai, kai buvo mums 25-eri metai, tai kas to nedarė“, – Eltai sakė R. Žemaitaitis.

„Pas mane tokių reikalų nebuvo, bet, matyt, kiti kažkaip pasirenka tą pabaliavojimą. Bet aš prisimenu tą patį Saulių Skvernelį, kur ta nuotrauka yra baisi prie degtinės butelio policijos sąskrydyje. Ir ką – neištrinsi gyvenime, nieko nepadarysi, taip yra“, – R. Mockaus praeities klaidas komentavo politikas.

Premjeras sakė, kad prieš teikdamas R. Mockų į teisingumo ministrus nežinojo, jog kadaise jis dalyvavo vakarėlyje su, kaip pats ministras teigia, striptizo šokėja. Tai, anot premjero, nieko nekeičia: jei ir būtų žinojęs, R. Mockų esą vis tiek būtų teikęs į ministrus.

„Sprendimo tai nebūtų pakeitę. Galų gale, tai vyko prieš beveik 20 metų, ir visi įvairių jaunystėje yra turėję vakarėlių, bernvakarių ir mergvakarių. Bet ministras, galų gale, šiai informacijai dabar paaiškėjus, galėjo tiesiog normaliai žmogiškai atsiprašyti, galų gale, pažadėti ministerijoje ar Vyriausybėje jokių vakarėlių neorganizuoti“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

G. Paluckas sutiko, kad tam tikri įvykiai praeityje gali turėti įtakos asmens reputacijai.

„Jeigu žmogus būtų pripažinęs šį savo jaunystės paklydimą arba nuotykį ir apie tai prabilęs tiek per susitikimą su manimi, tiek pasakęs apie tai visuomenei, na, visa tai būtų atrodę vienaip. Kadangi žmogus slėpė, dabar iš to išsirutuliojo pakankamai nemažas skandalas“, – antradienį BNS sakė G. Nausėda.

Vis dėlto, pasak prezidento, jeigu žmogus tai traktuoja kaip jaunystės klaidą, tuomet turi teisę antrą kartą pakilti ir užimti atsakingas pareigas.

„Noriu pasakyti, kad esu atviras, neturiu ko slėpti, noriu visus nuraminti, kad skaidrumas yra didžiausia mano vertybė, todėl dar kartą atsakingai pareiškiu, kad privataus vakarėlio klausimas neturi būti interpretuojamas iškraipant faktus“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, šokėja, sušokusi šokį kolektyvui, iš vakarėlio išvažiavo. Taip pat ministras ironiškai atsiprašė, kad prieš 20 metų dalyvavo vakarėlyje, kuriame buvo šokamas šokis.

R. Žemaitaičio ultimatumas koalicijos partneriams

Remigijus Žemaitaitis, Gintautas Paluckas

Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo dėl to, kad R. Žemaitaitis mano padaręs viską, jog galėtų pretenduoti į šį postą. Anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į šias pareigas galėtų būti teikiamas tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų nebeliko.

R. Žemaitaitis antradienį patvirtino, kad galimybė trauktis iš valdančiosios koalicijos yra svarstoma. Jo teigimu, frakcija vieningai balsavo ir nusprendė, kad nėra laikomasi koalicijos sutarties.

„Jie (svarstymai trauktis iš koalicijos – ELTA) pakankamai rimti. Duokite 30 dienų pagal koalicinę sutartį ir žinosite mūsų sprendimą“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

Savo ruožtu, antradienį Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis komentavo, kad nesupranta, dėl kokių intencijų R. Žemaitaitis iškėlė tokį ultimatumą. Tačiau nurodė, kad tokie skambūs pareiškimai bus aptarti koalicinėje taryboje.

„Apsispręsime koalicinė taryba, bet principas, kuris buvo visiems tinkamas ir išsakytas nuo pat pradžių – išsisprendžia teisiniai klausimai ir tada klausimas gali būti darbotvarkėje. Kol kas tas teisinis klausimas nėra išspręstas.

Prie to, kad jis nėra išspręstas atsirado dar du teisiniai klausimai, du ikiteisminiai tyrimai, kur irgi procesiniai sprendimai nėra priimti“, – teigė S. Skvernelis.

Premjeras G. Paluckas taip pat tikino, kad susiklosčiusią situaciją spręs koalicinė taryba. Premjeras pabrėžė manantis, kad koaliciniai susitarimai turi būti įgyvendinami. Tiesa, anot G. Palucko, sprendimą dėl partijos „Nemuno aušra“ lyderio teikimo ar neteikimo į Seimo vicepirmininkus priims ne jis, o parlamento vadovas S. Skvernelis. Socialdemokrato teigimu, Seimo pirmininko pavaduotojų vieta yra numatoma „Nemuno aušrai“ ir jie turi teisę pasirinkti, ką deleguos.

Politologas: prieš rinkimus tai sakėme

Politologas Mažvydas Jastramskis savo feisbuko paskyroje aptarė, kas šiuo metu vyksta Lietuvos politinėje padangėje ir kodėl valdančiąją koaliciją krečia tiek daug skandalų. Pasak jo, iš pragmatinės pusės galima suprasti aušriečių poziciją.

Mažvydas Jastramskis

„Nemuno Aušra“ svarsto apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos.

Viena vertus, iš visiškai pragmatinės pusės aš juos suprantu. Pačių į ministrus neleidžia, o ką siūlo, tas išsivynioja arba į tragediją, arba į komediją. Lyderio į Seimo vice-pirmininkus neleidžia.

Programos normalios neturėjo, tad ir mažai ką išsimušti čia gali – o kai kur eina prieš savo pažadus, nes žadėjo moratoriumą mokestinėms pertvarkoms“, – aiškino politologas.

Tačiau jis įžvelgė ir kitą reikalo pusę, kurią politologai buvo aptarę dar prieš rinkimus.

„Kita vertus, prieš rinkimus ir iš karto po jų politologai sakė – partija nepatyrusi, pagrįsta anti-valstybine retorika, neturi normalios programos, bus nepatikima, reputacinės, kitokios rizikos.

Koalicijos partneriai gudriai šypsojosi – žino geriau. Žemaitaitis šypsojosi dar gudriau ir kurį laiką prisiėmė rinkimų laimėtojo ir virvučių tampytojo (200 tūkstančiai balsų!) rolę. Ale pasirodo, realybėje svarbūs tie politologų minėti dalykai“, – ironizavo M. Jastramskis.

Pasak jo, gal „Nemuno aušra“ ir liks jie koalicijoje, bet tokių dramų pačioje parlamentinės daugumos aušroje tikrai neatsimena.

„Paksas su Paulausku kartu metų neišsilaikė, bet pradžioj dar kažkaip toleravo viens kitą. Gerai darbai įsivažiuoja, taip sakant.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (52)