Nors ankstesnėje kadencijoje prie panašių judesių buvo įpratę, S. Lengvinienė yra pirmoji šiame Seime, pasitraukusi iš valdančiosios daugumos į opoziciją. Ji į Seimą pateko laimėjusi Kaišiadorių–Elektrėnų vienmandatėje apygardoje.
VDU politologo L. Bielinio teigimu, tokie judesiai yra įprasti artėjant rinkimams.
„Atsiminkime istoriją, praktiškai prieš kiekvienus rinkimus įvyksta tokių atvejų, kai (Seimo nariai, aut. p.) perbėga į kitą, kuri turi daugiau šansų rinkimuose. Tai yra natūralus procesas.
Dalis politikų žvelgia į save ne kaip į partinius žmones, bet kaip ir tuos, kurie vienaip, ar kitaip turi, ar nori išsilaikyti politiniame lauke. Todėl jie visada ieško patogesnės situacijos ir mes čia pamatėme lygiai tą patį“, – Delfi situaciją komentavo politologas L. Bielinis.
Jis sutiko, jog Seimo rinkimuose, ypač vienmandatėje, būtų gana sunku dalyvauti su valdančiąja, o ypač, Laisvės partija.
VDU profesorius prognozavo, kad panašių judesių bus ir daugiau.
„Esu tikras, kad dar turėtų įvykti tokių dalykų. Ir ne tik iš valdančiųjų, bet bendrai iš frakcijų judesio. Akivaizdu, kad prieš rinkimus tam tikri individai ieškos sau patogesnės, naudingesnės situacijos, keisdami frakciją, išeidami vieni pas kitus, ką padarysi“, – kalbėjo pašnekovas.
Paklaustas, o kokį signalą tai siunčia valdančiajai Laisvės partijai, VDU politologas L. Bielinis teigė, jog situacija nėra maloni, bet ne tragiška.
„Visiems yra nemalonu, kad iš jų išeina. Bet kol kas to nereikėtų vertinti kaip kažkokį pragaištingą signalą. Tiesiog taip įvyko, štai ir viskas“, – Delfi sakė politologas L. Bielinis.
Delfi primena, kad Laisvės partijos frakciją Seime palikus S. Lengvinienei, joje dirbti lieka 10 parlamentarų.
Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pranešime spaudai cituojama S. Lengvinienė tikino, jog šis sprendimas bendro ilgai ir nebuvo lengvas.
„Sprendimas palikti Laisvės partiją nebuvo lengvas, nors brendo jau ilgą laiką. Jos nariai – jauni, iniciatyvūs ir aktyvūs politikai, bet dirbant kartu išryškėjo, kad partijos prioritetas yra didmiesčių gyventojai, o regionai dažnai paliekami nuošalyje.
Tarkim, palaikomos sveikatos įstaigų reformos, apribojančios svarbių paslaugų prieinamumą net ir mažesnių savivaldybių centruose, per mažai dėmesio skiriama švietimo iššūkiams spręsti, o frakcijos viduje pristabdomos mano iniciatyvos, atliepiančios vyresnio amžiaus ir mažesniuose miestuose bei kaimuose gyvenančių žmonių problemas.
Turiu pažymėti, kad visą šį laiką girdėjau savo rinkėjus, kurie ragino priimti sprendimus ir rinktis labiau regionų gyventojų lūkesčius atliepiančią politinę jėgą. Visa tai įvertinusi ir gerai apgalvojusi nusprendžiau prisijungti prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ ir su šia politine jėga dalyvausiu Seimo rinkimuose“, – teigė Seimo narė dr. S. Lengvinienė.