Šiuo metu problemos fiksuojamos šiaurinėje miesto dalyje – sunkiai išvažiuojama Veterinarijos ir Baltijos 7-oji g., ties šių gatvių sankirta pastatyti eismą draudžiantys ženklai.
Taip pat problemos fiksuojamos Laistų soduose – kelias po viaduku čia nebeišvažiuojamas, taip pat apsemta elektros pastotė, apie situaciją informuota ESO.
„Situacija atidžiai stebima jau nuo vakar dienos, spartesnis vandens kilimas užfiksuotas naktį. Savivaldybės specialistai jau nuo ankstyvo ryto vyko į problematiškiausias vietas ir vertino situaciją. Kol kas ekstremalios situacijos skelbti neskubame, tačiau esame nuolatiniame budėjimo režime“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas.
Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius sako, kad situacija dėl potvynio mieste stabilizavosi, Akmenos upės lygis per naktį nukrito 4 cm. Pavojingai vandens lygis pakilo Kartenoje, teigia jis.
„Situacija šiek tiek stabilizavosi ir pačiame mieste. Prie užtvankų, jau konstatuota, kad yra 4 cm vandens (lygio – ELTA) kritimas. Pačioje Akmenoje nuo 423 cm jau dabar yra 416 cm“, – ketvirtadienį ryte LRT radijui sakė A. Kalnius.
„Situacija gerėja ir jei tik nebus daugiau lietaus, tikrai manau, kad situacija pagerės“, – kalbėjo jis.
Anot mero, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį gyventojams pagalbos nereikėjo, iškvietimų nebuvo.
Vis tik, pažymi jis, nerimą kelia padėtis Kretingos rajono miestelyje Kartenoje, kur itin pakilęs Minijos vandens lygis.
„Tikrai labai drastiškai pakilo, per parą beveik 50 cm. Ir šiandien viršija 530 cm“, – pažymėjo A. Kalnius.
„Bet šiandien prognozuojami geresni orai ir, tikiuosi, situaciją suvaldysime. Tada prasidės darbas su padariniais“, – dar akcentavo meras. Jo teigimu, Kartenos gyventojų iškvietimų rajono tarnybos kol kas nesulaukė.
Meras taip pat teigė, jog kol kas ekstremalioji situacija rajone neskelbiama, „savivaldybė pilnai susitvarko“. „Jei reikės, skelbsime, bet kol kas nematau pagrindo“, – sakė jis.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimondas Grigaliūnas LRT radijui sakė, kad Kretingos ir aplinkinių rajonų gyventojams maistui nerekomenduojama naudoti vandens iš šulinių.
„Reiktų naudoti fasuotą, pirktinį vandenį“, – sakė R. Grigaliūnas.
Turintys gręžinius, anot specialisto, taip pat neturėtų naudoti jų vandens. Potvyniui pasibaigus, siūloma gręžinių vandenį išsitirti.
ELTA primena, kad potvynis mieste prasidėjo antradienį po pietų, kai Kretingoje iškrito kone viso lapkričio mėnesio kritulių kiekis. Dėl smarkių liūčių savivaldybė surengė ekstremalių situacijų valdymo posėdį ir paskelbė ekstremalią situaciją dėl taršos pavojaus, į aplinką teko paleisti nuotekų.
A. Kalniaus teigimu, nuotekų sklendė uždaryta trečiadienį, apie 16 val. 30 min.
„Jei to nebūtume padarę, pasekmes būtume turėję 3–4 savaites“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė meras.